Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Güven Artıyor, Sektör Canlanıyor!

TÜİK güven endeksi sonuçları ve Standard&Poor’s kredi notu artırımını değerlendiren Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir; ülke ekonomisinin istikrarlı gelişimi ve sürdürülebilirliğine olan inancın inşaat sektörünü de olumlu yönde etkilediğini belirtti. Demir, yatırımcının güveninin sektör yatırımlarındaki artışı destekleyeceğini söyledi.

yapi.com.tr
Güven Artıyor, Sektör Canlanıyor!

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, geçtiğimiz hafta yayınlanan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Mart ayında bir önceki aya göre inşaat sektörü güven endeksinin yüzde 10,9 oranında artarak 94,9 değerine yükselmesini olumlu bir gelişme olarak yorumladı. Sektörün yaşadığı belirsizliklerin yavaş yavaş çözüme kavuşmasının tüketici güveninin tekrar kazanılması açısından son derece önemli olduğunu belirten Demir; “Özellikle 2012 yılının son altı ayında sektörümüzde yaşanan KDV oranı, maketten satış gibi belirsizlikler ile bazı firmaların yaşadığı güçlükler tüketicilerde soru işaretlerine yol açmıştı. 2013 yılı ile birlikte güvenin tazelenmesi; sektörün kalıcı aktörleri ve gelecek yatırımları için umut verici” dedi.

S&P’den gelen not artırımının ekonomimiz ve tüm sektörler kadar inşaat sektörüne de olumlu yansımalar getireceğinin altını çizen Hamir Demir, “Türkiye’nin kredi notunun BB’den BB+’a yükseltilmesi ülkemizi yatırım yapılabilir ülkelerin bir alt kademesine taşımış oluyor. Söz konusu artış yabancı yatırımcı için güven ortamı yaratırken; yatırımların artışı beraberinde faizlerde düşüşü de getirir. Bu süreç doğal olarak tasarrufların yatırıma yönelmesini sağlar, böylece sektörümüzü de canlandırır” diye konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/guven-artiyor-sektor-canlaniyor-_106840.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!