Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Haliç’e Boğaz Suyu Geldi, Sırada Leonardo Köprüsü Var

Sarıyer’den alınan Boğaz suyunu 5 kilometrelik tünelle Haliç’e ulaştıran projenin açılışını Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş birlikte açtı. Erdoğan, hazırlıkları süren Leonardo Da Vinci köprüsü projesi tamamlandığında Haliç'in bir tarafından diğerine yaya olarak geçmenin mümkün olacağını açıkladı.

yapi.com.tr
Haliç’e Boğaz Suyu Geldi, Sırada Leonardo Köprüsü Var

p>Kağıthane'de gerçekleştirilen törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pek çok kişi Haliç'ten umudunu kesmişti" dediği Haliç'te sirkülasyon arttıkça sürecin çok daha farklı hale geleceğini söyledi. Haliç'te tapulu olanı dışında mevcut adacıkların tarih olduğunu kaydeden Erdoğan, o ada için de Leonardo Da Vinci köprüsü projeleri olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, hazırlıkları süren köprü tamamlandığında Haliç'in bir tarafından diğerine yaya olarak geçmenin mümkün olacağını açıkladı.

Rami Kışlası Türkiye’nin en büyük kültür merkezi olacak

“İstanbul'un bu en güzel bölgesini kurtarmakla şehre kattığımız değerin karşılığını hesaplamanın mümkün olmadığına inanıyorum” diyen Erdoğan, "İstanbul'u bir dünya markasına dönüştürmek için çabalarını süreceğini ifade etti. Başbakan Erdoğan, Rami Kışlası'nın Türkiye'nin en büyük kültür merkezine dönüştürüleceğini müjdeleyerek, "En önemli hedefimiz bu. Orada en büyük kütüphaneyi kuracağız; çeşitli sanatçılar yetiştirilecek” diye konuştu.

Haliç'teki evlerin değeri 5 kat arttı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Haliç’in dünyaya örnek bir proje olduğunu belirterek, Haliç'te birikmiş 5 milyon metreküp çamurun pompalarla Alibeyköy'deki bir taş ocağına taşındığını anlattı. Haliç'in bir kültür merkezi haline dönüştürüldüğünü belirten Eroğlu, Haliç'in çevresindeki arazilerin değerinin 20, evlerin değerinin ise 5 kat arttığını ifade etti.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/halice-bogaz-suyu-geldi-sirada-leonardo-koprusu-var_102576.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!