Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Haliç Yat Limanı için Düğmeye Basıldı

YİD modeliyle yapılacak ve geçici teminat tutarı 50 milyon lira olan ihalenin dosyaları 15 Mayıs itibariyle görülebilecek.

yapi.com.tr
Haliç Yat Limanı için Düğmeye Basıldı

"İstanbul Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi" Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale edilecek. Geçici teminat tutarı 50 milyon lira olan ihalenin dosyaları 15 Mayıs itibariyle görülebilecek.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ihale ilanına göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından, "İstanbul Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi" 3996 sayılı "Bazı Yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkındaki Kanun" kapsamında ihale edilecek.

Teklif verme şartnamesinde detaylandırılan usul ve esaslar kapsamında kapalı teklif alma usulüyle yapılacak ihalede, projeye ait ihale dosyaları 15 Mayıs itibariyle Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sitesi (D) Blok Emek/ANKARA adresindeki Liman Yapım Dairesi Başkanlığında ücretsiz olarak görebilecek.

Ancak, ihalelere iştirak etmek için ihale dosya bedeli olan KDV dahil 50 bin lira, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğüne yatırılacak.

Geçici teminat tutarı 50 milyon lira

İhaleye katılabilecekler ile isteklilerde aranacak şartlar teklif verme şartnamesinde belirtildi, bu işler için geçici teminat tutarı 50 milyon lira olarak belirlendi.

Proje ile ilgili teklif verme son tarihi, teklif verme şartnamesinde belirtildi. Projede görevli şirketin kullanacağı krediler ve diğer harcamalar için Hazine garantisi verilmeyecek.

Söz konusu iş, 3996 sayılı Kanun ve 2011/1807 sayılı Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen usul ve esaslar dahilinde yürütülecek.

İdare uygun teklifi tespit etmekte, görevlendirmeyi yapıp yapmamakta veya dilediğine yapmakta tamamen serbest olacak. İdarenin serbest seçimi nedeniyle istekliler herhangi bir nam altında idareden talepte bulunamayacak.

ETİKETLER: Haliç Yat Limanı
http://www.yapi.com.tr/haberler/halic-yat-limani-icin-dugmeye-basildi_108543.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!