Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Halkın Önceliği Millet Bahçesi Değil, Fabrikadır”

Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, vatandaşın önceliğinin millet bahçeleri değil, iş alanı sağlayacak üretim alanları ve fabrikalar olduğunu söyledi.

yapi.com.tr
“Halkın Önceliği Millet Bahçesi Değil, Fabrikadır”

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülmekte olan ‘Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Teklifi'nin geneliyle ilgili, CHP grubu adına konuşan CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, teklifin geneline katılmakla birlikte yasalaşma sürecinin 7 yıl sürmesine bir anlam veremediklerini vurguladı. Yaptığı konuşmada Kamu İhale Kanunu'ndan bahseden Şevkin, 2003 yılından bu yana kanunun dışına çıkılarak millet bahçelerinden havaalanına, köprülerden alt geçitlere ve akıllara gelebilecek her konunun afet kapsamı içine alındığını ifade etti.

Sözcü’den Mehmet Serbes’in haberine göre; 11 müteahhide 46 milyar 545 milyon liralık pazarlık usulüyle, kapalı kapılar ardında “afete maruz alan” diye 316 ihale verildiğini vurgulayan Şevkin, şunları söyledi: “Hepimizin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekiyor. Afetle ilgili olan bu maddenin sadece havaalanı yapımı, alt geçit yapımları gibi işlerde kullanılması doğru mu? Gelin, çevreyi, insanı koruyacak yasaları çıkaralım. Gelecekte depremlerde, afetlerde yaşamını kaybedecek insanlara ilişkin sorumluluk hepimizindir.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/halkin-onceligi-millet-bahcesi-degil-fabrikadir_178877.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!