Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Hamus Çayı’na Zehir Akıyor

Osmaniye’de atıksu arıtma tesisi’nin, şehrin atıksuyunu arıtmadan Hamus Çayı’na verdiği ileri sürüldü.

yapi.com.tr
Hamus Çayı’na Zehir Akıyor

Osmaniye’nin Nohuttepe mevkiinde bulunan ve belediyeye ait Evsel Nitelikli Atıksu Tesisi’nin, şehrin atıksuyunu arıtmadan Hamus Çayı’na verdiği ileri sürüldü.

Cumhuriyet’ten Kübra Köklü’nün haberine göre; İl nüfusunun artması nedeniyle tesisin ihtiyacı karşılayamadığını savunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, tesisin daha verimli işletilmesi için gerekli teknik ve ekipmanın sağlanması konusunda çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Yurttaşlar, “Tarlalar, bahçeler bu suyla sulanmakta. İnsanlar burada yüzüyor. Suyun arıtılmadan dökülmesi binlerce insanı ilgilendirmekte. Arıtma tesisinin bir an önce incelenmesini ve kirli suyun tespitinin yapılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Şehrin atık suyunun arıtılmadan Hamus Çayı’na verildiği iddialarına Çevre ve şehircilik il müdürlüğü yanıt verdi. Müdürlük, Osmaniye Belediyesi’ne ait atıksu arıtma tesisinin 2003 yılında faaliyete başladığını ve tesis planlanırken nüfusun 169 bin olduğunu belirterek, “2019 yılı itibarıyla nüfus 320 bin kişiye ulaştı. Bu artışla birlikte tesise gelen atıksu debi yükünün arttığı, zaman zaman elektrik ve makine arızalarının meydana geldiği müdürlüğümüze bildirilmiştir.” ifadelerini kullandı. Yeni atık su arıtma tesisi projesinin İller Bankası tarafından onaylandığı da belirtildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hamus-cayina-zehir-akiyor_180923.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!