Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Hans Otto Nagel'in Multi Development Türkiye ile Bir Ortaklığı Yok"

Multi Development Türkiye, son günlerde Türkiye medyasında da geniş yer bulan ve dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan Hollandalı Multi Corporation’nin kurucu başkanı Hans Van Veggel'in hakkında çıkan vergi kaçırdığı iddiaları üzerine istifa etmesi sonrası yaşanan gelişmelerle ilgili bir açıklama yaptı.

yapi.com.tr
"Hans Otto Nagel'in Multi Development Türkiye ile Bir Ortaklığı Yok" Hollandalı Multi Corporation’nin kurucu başkanı Hans Van Veggel, hakkındaki vergi kaçakçılığı iddiaları üzerine istifa etmişti

Multi Corporation’ın ortaklık yapısında dair haberlerde yer alan bilgilerin gerçeği yansıtmadığının vurgulandığı açıklamada, Türk Mall ve Hans Otto Nagel'in Multi Development Türkiye ile bir bağlantısı veya ortaklıkları bulunmadığının altı çizildi. Multi Corporation'un 32 yılda, 11 farklı ülkede, 184 emlak projesi geliştirdiği; çatısı altındaki Mall Management şirketinin Avrupa ve Türkiye'de 50’nin üzerinde alışveriş merkezini yönetmekte olduğu anımsatılan Multi Development Türkiye açıklamasında, şu görüşlere yer verildi:

"Geçtiğimiz günlerde açıklandığı üzere, Multi Corporation’ın başarıları dünyanın önde gelen gayrimenkul yatırımcılarından Blackstone tarafından izlenmiş ve takdir edilmiştir. Blackstone 2012 yılından beri Multi’nin azınlık hisselerine sahip hissedarlarındandır. Blackstone Multi Corporation’ın çoğunluk hisselerini satın almak üzere sözleşme aşamasındadır. Blackstone’un Multi Corporation’daki hisse oranını arttırmak yönündeki kararı, şirketin insan gücü ve varlıklarına duyduğu güvenin bir göstergesidir.  

Bu gelişme sonrasında, şirketimizin yönetim yapısında hiçbir değişiklik olmadığını ve 10 aktif, 6 geliştirme ve inşaat aşamasında olan projemiz ile faaliyetlerimizin devam edeceğini vurgulamak isteriz. Multi Development Türkiye, Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de alışveriş merkezlerinin geliştirme ve yönetme alanındaki liderliğini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir. Genişleme stratejilerimiz kapsamında hedefimiz Türkiye’de Multi tarafından geliştirilen ve yönetilen Forum Alışveriş Merkezlerinin sayısını arttırmaktır".

HulusiHulusi BelgüHulusi Belgü'nün AYD Başkanlığından istifa ettiği haberleri de doğru değil

Öte taraftan Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği de (AYD) bir açıklama yaparak, aynı zamanda AYD Yönetim Kurulu Başkanı da olan, Multi Development Türkiye CEO’su Hulusi Belgü’nün görevinden istifa edeceği şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Derneğin yönetiminde herhangi bir değişikliğin söz konu olmadığının kaydedildiği açıklamada, "2013 Şubat Ayı’nda yapılan Genel Kurul sonrası oybirliğiyle AYD Yönetim Kurulu Başkanı olarak oybirliğiyle seçilen Hulusi Belgü ve Yönetim Kurulu üyelerimiz görevine devam etmektedir" denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hans-otto-nagelin-multi-development-turkiye-ile-bir-ortakligi-yok_111036.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!