Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Multi Corporation artık Bir Blackstone Portföy Şirketi

13 Avrupa ülkesinde, yılda 330 milyonun üzerinde ziyaret alan ve yılda yaklaşık 3,2 milyar Euro’luk harcamanın yapıldığı 56 alışveriş merkezinin sahibi veya işletmecisi olarak faaliyet gösteren Multi Corporation, ABD’li gayrimenkul şirketi Blackstone bünyesinde büyümeye odaklanacak.

yapi.com.tr
Multi Corporation artık Bir Blackstone Portföy Şirketi

Multi Corporation’ın Blackstone’a satış süreci tamamlandı. Multi Corporation, bundan böyle bir Blackstone portföy şirketi olarak, mali yönden güçlü, büyüme odaklı bir perakende platformu olarak Avrupa çapında faaliyet göstermeye devam edecek. Şimdiye kadar birçok kez ödüle değer bulunan Multi Corporation, aralarında Türkiye’den Forum İstanbul ve Marmara Forum, Almanya’da Forum Duisburg, Portekiz’de Almada Forum ve Rotterdam şehir düzenlemelerinin de yer aldığı projelerle ICSC, ULI, MAPIC ve MIPIM gibi uluslararası platformlarda ödüllendirilmişti.

Multi, halen yılda 330 milyonun üzerinde ziyaret alan ve 5 bin 200’den fazla mağaza, restoran ve ilgi noktasıyla yılda yaklaşık 3,2 milyar Euro’luk harcamanın yapıldığı 56 alışveriş merkezinin sahibi veya işletmecisi olarak faaliyet yürütüyor. Multi Corporation, yönetim ve yatırım şirketlerinde 500’den fazla çalışanı ile, en büyük alışveriş merkezi sahibi ve işletmecisi olduğu Türkiye başta olmak üzere, 13 Avrupa ülkesinde varlık gösteriyor.

Yeni organizasyonda Multi’nin Danışma Kurulu eski başkanı Dick van Well, Yönetim Kurulu Başkanı görevine getirildi. Heino Vink ve Mark van den Berg de Yönetim Kurulundaki görevlerine devam edecekler. Jan Meines, Danışma Kurulu başkanı olurken; kurulda aynı zamanda Blackstone Avrupa Gayrımenkul Faaliyetleri Direktörü Jonathan Lurie ve Robert Welanetz yeralıyor.

"Avrupa perakende pazarında geleceğe dönük büyüme fırsatlarını birlikte değerlendireceğiz"

Satış sürecinin tamamlanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan ve Multi ekibinin Blackstone ailesine katılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Blackstone Avrupa Gayrimenkul Başkanı Ken Caplan, şunları söyledi:

“Bu satın alma işlemi, portföyünde Avrupa’nın en yüksek kalitedeki perakende gayrimenkullerinden bazılarını bulunduran Multi’nin finansal pozisyonunu önemli ölçüde kuvvetlendirecek. Multi ekibi, perakende merkezlerinin hayata geçirilmesi konusunda muazzam bir geçmişe sahip. Bugüne kadar hem tüketicileri hem de dünyanın en çok tercih edilen şirketlerini çekerek, alışveriş yapmayı heyecanlı hale getiren mekanlar yaratmada mükemmel sonuçlar elde etti. Blackstone ve Multi, Avrupa perakende pazarında geleceğe dönük büyüme ve genişleme fırsatlarını birlikte değerlendirecek”.

Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilen Dick van Well de, “Gayrimenkul piyasasındaki konumuyla Multi’ye başarı hikayesini ilerletme fırsatı sağlayan Blackstone’un bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Blackstone, uygulamalı yönetim aracılığıyla değer yaratmaya odaklanan ve yatırımı hedefleyen, dünyanın en iyi gayrimenkul yatırımcılarından birisidir” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Üyesi Heino Vink ise, “Blackstone’un Multi’yi satınalması, şirketimizin yüksek yatırım değeri ile çalışanlarımızın müşteriye, kiracılara ve yatırımcılara değer katan yaratıcılığı ve azmini takdir ettiğinin göstergesidir. Portföyümüzü geliştirmek ve sahibi olduğumuz ve yönettiğimiz alışveriş merkezlerinin değerini artırmak ve buralarda tüketiciler için değer yaratamak üzere fırsat yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/multi-corporation-artik-bir-blackstone-portfoy-sirketi_112988.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!