Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Yeni Başkanını Seçti

AYD’nin kurucu başkanı Hakan Kodal, 2013 yılı Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa veda etti. Önceki yıllarda başkan yardımcısı olarak görev yapan Multi Development Türkiye CEO’su Hulusi Belgü, 2013 – 2015 döneminde AYD Başkanı olarak görev yapacak.

yapi.com.tr
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Yeni Başkanını Seçti AYD YK Üyeleri (soldan sağa) Avi Alkaş, Nuri Şapkacı, Hulusi Belgü, Fuat Atalay ve Coşkun Bayraktar

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Olağanüstü Genel Kurulu, dernek genel merkezinde yapıldı. 38 asil üyenin katılımıyla yapılan oylamada oy birliği ile göreve seçilen yeni yönetim kurulunun ilk toplantısında başkanlığa Hulusi Belgü getirilirken; başkan yardımcıları olarak da Nuri Şapkacı (ECE Türkiye), Avi Alkaş (JLL Türkiye), Fuat Atalay (Maya Grup) ve Coşkun Bayraktar (Via Development) görev üstlendiler.

AYD’de gelişen piyasa koşullarına, üyelerin ve çalışanların ihtiyaçlarına, uluslararası ilişkilere paralel olarak hazırlanan çalışma programı doğrultusunda yollarına devam edeceklerini açıklayan Hulusi Belgü; "Bugün sektörün yüzde 60’ından fazlasını temsil eder hale gelen AYD'de ikinci dönem başlıyor. Hedefimiz, ikinci dönemde başarıları daha da büyüterek devam ettirmektir" dedi. Hakan Kodal ise veda mesajında, AYD'nin kuruluşundan itibaren sektörün sözcüsü olduğuna ve önemli projelere öncülük ettiğine vurgu yaparak, yeni yönetime başarılar diledi.

2013 – 2015 döneminde görev yapacak Yönetim Kurulu üyeleri

Cem Eriç (Kanyon), Cem Alfar (Corio), Patrick Van Dooyeweert (Qubicon), Serhan Ercivelek (Sinpaş Gayrimenkul), Osman İllez (Bayraktar Gayrimenkul), Hakan Kurt (İstinyePark), Aydın Yurdum (AVM Mfi Partners), Anthony Khoi (Cenor Group), Eyüphan Boyvadaoğlu (Metro Properties Türkiye), Ozan Balaban (Emaar Türkiye), Zübeyda Çelebi (Tepe Gayrimenkul), Alison Rehill Ergüven (Pradera), Ulvi Süvarioğlu (Dati), Murat İzci (KDM), Gökhan Çetinkaya (Artaş), Murat Kazaz (Fiba Gayrimenkul), Koray Özgül (RRE)

AYD Danışma Kurulu

Zafer Kurşun-Başkan (Orta Gayrimenkul), Hakan Kodal (Krea Group), Avni Çelik (Sinpaş), Murat Özyeğin (FİBA), Hüsnü Akhan (Doğuş Holding), Özcan Tahincioğlu (Tahincioğlu Gayrimenkul), Aziz Torun (Torunlar GYO), Mustafa Bayraktar (Bayraktar Gayrimenkul)

AYD Denetim Kurulu

Hüseyin Okumuş (Metro Properties Türkiye), Elif Germirli (Tahincioğlu Gayrimenkul), Orhan Demir (Baymer), Aydan Ormancı (İş GYO), Artuğ Çetin (Prime Development), Mehmet Akalın (KentPark)

Hulusi Belgü kimdir?

Türkiye’de 10 aktif, 6 geliştirme ve inşaat aşamasında toplam 16 Forum Alışveriş Merkezi’nin yaratıcısı, geliştiricisi, yöneticisi olan Multi Development Türkiye’nin 2010 yılından bugüne CEO’luk görevini yürüten Hulusi Belgü, yaklaşık 3 yıldır AYD’nin 'Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı' görevini sürdürmekteydi. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamlayan Hulusi Belgü, eğitimine San Diego National Üniversitesi’de MBA programı ile devam etti.

Belgü, iş hayatına henüz öğrencilik yıllarında, ulusal ve uluslararası nakliye sektöründe atıldı. Çukurova Nakliyat, Ekpar Uluslararası İnşaat ve Taahüt A.Ş, Ektrans Uluslararası Nakliyat ve Ticaret A.Ş, Ekinciler Uluslararası Ticaret firmalarında yönetici olarak görev aldı. Etur Turizm Şirketi ile turizm sektörüne, Uluslararası Demir Ticaret A.Ş ile demir ticaret sektörüne geçiş yaptı. Belgü, gayrimenkul sektöründe Safir Gayrimenkul ile başlayarak yükselen grafiğini, Multi Development Türkiye şirketi ile devam ettirdi.

Belgü, Hollanda merkezli Multi Corporation’ın Türkiye iştiraki, Türkiye’deki tüm Forum Alışveriş Merkezleri’nin geliştiricisi ve yöneticisi olan Multi Development Türkiye’de 2010 yılında başlamış olduğu CEO’luk görevini sürdürüyor.

Türkiye'de AVM pazarı

• Türkiye genelinde 310 AVM’de toplam 8,3 milyon metrekare kiralanabilir alan var,
• 81 ilin 53’ünde AVM bulunuyor,
• 1000 kişi başına düşen kiralanabilir alan ise 106 metrekare,
• 2012’de açılan 21 AVM ile sektöre toplam 750 bin metrekare eklenerek, toplam AVM kiralanabilir alanı 8,3 milyon metrekareye ulaştı,
• Toplam GLA’in yüzde 39’u İstanbul’da (101 AVM), yüzde 61’i ise Anadolu’da (209 AVM) yer alıyor,
• 2012 yılında 50 milyar TL ciro gerçekleştirildi,
• 2013 yılında tahmin edilen ciro rakamı ise 60 milyar TL,
• 2012 yılında ziyaretçi sayısı 1,5 milyar olarak gerçekleşti,
• 2013 yılı tahmin edilen ziyaretçi sayısı ise 1,6 milyar,
• 2013’te açılacak yaklaşık 25 AVM ile sektöre 1 milyon 100 bin metrekare kiralanabilir alan eklenecek.
• Bununla birlikte 2013’de toplam 9,4 milyon metrekare kiralanabilir alana ulaşılması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alisveris-merkezi-yatirimcilari-dernegi-yeni-baskanini-secti_104557.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!