Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Hedefte Köprü ve Havaalanı Var"

Ak Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında hep İstanbul'da 3. Köprü ve 3. Havaalanı'nı yapacak ekipteki işadamlarının hedef alındığını söyledi.

yapı.com.tr
"Hedefte Köprü ve Havaalanı Var"

24 TV'de yayınlanan "Doğrusu Ne" programının konuğu Ak Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik oldu. Çelik, 17 Aralık operasyonu ve devamında yaşananları değerlendirdi. Çelik, "Operasyonda mallarına tedbir konulmaya çalışılan, yahut bir şekilde bir yerlerle ilişkilendirilen kişilere bakıyorsunuz, istisnasız ya 3. Havaalanı'nı yapacak olan ekip, veya şu anda 3. Köprü'yü yapacak olan ekip" dedi.

İşte Hüseyin Çelik'in açıklamalarından bazı bölümler:

"3. köprü ve havalimanını yapan işadamları hedefte"

- İkinci operasyon dedikleri operasyona baktım. Mallarına tedbir konulmaya çalışılan, yahut bir şekilde bir yerlerle ilişkilendirilen kişilere bakıyorsunuz, istisnasız ya 3. Havaalanı'nı yapacak olan ekip, veya şu anda 3. Köprü'yü yapacak olan ekip. İkinci dalgada adı geçen kimseler bunlar.  Bu üçüncü havalimanı Avrupa'da birilerini rahatsız etti. Ben öyle komplocu bir adam değilim. Eğer İstanbul 'daki dünyanın en büyük havalimanı olan üçüncü havalimanı bittiği zaman Frankfurt'un pabucu dama atılacaksa orada durup düşünmemiz lazım. Orayı inşa eden işadamları burayı yap-işlet-devret modeliyle aldılar. Şimdi soruyorum, üçüncü havaalanının ihalesi yapılırken devlet bu işadamlarına para mı ödedi? Hayır. Bu işadamları kendi kaynaklarıyla bu havaalanını inşa edecekler. Devlete 22 milyar Euro artı KDV para ödeyecekler. Sadece bu 80 milyar TL eder. Aşağı yukarı 10 milyarlık da bir yatırım yapacaklar oraya. Bu parayı kamu bütçesi alacak. Bu insanlar havaalanını yaptıkları zaman, orayı işlettikleri için elbette para kazanacaklar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hedefte-kopru-ve-havaalani-var_115846.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!