Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Hilti'den Galata Kulesi Açıklaması

Galata Kulesi'ndeki restorasyon çalışmaları sırasındaki duvar yıkımı görüntülerinde yer alan ve 'hilti' olarak adlandırılan aletle ilgili Hilti Türkiye açıklamada bulundu: "Şirketimiz ve Hilti markamızla hiçbir ilgisi olmayan bu durum, kamuoyunda şirketimizi haksız yere zor durumda bırakan yanlış anlamalara neden olmaktadır."

yapi.com.tr
Hilti'den Galata Kulesi Açıklaması

Jenerik marka olarak bilinen 'Hilti', Galata Kulesi'ndeki restorasyon görüntülerinde tepkilere neden olan duvar yıkımı sırasında kullanılan aletle tartışmalar içerisinde yer almıştı. Hilti Türkiye, o tartışmalara yönelik açıklamada bulundu.

Global inşaat el aletleri pazarının önde gelen şirketlerinden Hilti'nin, olayda adı geçen 'Hilti' ile hiçbir ilgileri olmadığı vurgulanan açıklamada şöyle denildi: "Hilti olarak, son günlerde medyaya yansıyan Galata Kulesi restorasyon çalışmaları ile ilgili haberleri büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz. Bildiğiniz gibi Hilti, dünyada ve Türkiye’de ‘jenerik marka’ konumundadır. Hilti markasının, ürünün adının yerine geçerek jenerik özelliğini kazanması nedeniyle Galata Kulesi restorasyon çalışmaları haberlerinde olduğu gibi olumsuz konulara sahip bazı haberlerde kırıcı-delici el aletlerinin adı, medyada ‘Hilti’ olarak geçebilmektedir. Şirketimiz ve Hilti markamızla hiçbir ilgisi olmayan bu durum, kamuoyunda şirketimizi haksız yere zor durumda bırakan yanlış anlamalara neden olmaktadır.”

Açıklamada, haber içeriklerinde geçen tüm kırıcı-delici el aletlerinin 'Hilti' olarak adlandırılmayarak, ürün adının (kırıcı-delici, darbeli matkap, kırıcı, inşaat el aleti vb.) kullanılması konusunda hassasiyet gösterilmesi istendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hiltiden-galata-kulesi-aciklamasi_181350.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!