Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hızlı Tren Nisan’da Yola Çıkıyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Hızlı Tren Projesi’nin ilk aşaması olan Ankara-Eskişehir hattında deneme sürüşlerine Nisan ayında başlanacağını duyurdu. Yıldırım, İstanbul Boğazı için planlanan karayolu tünel geçişinin de Haydarpaşa-Ahırkapı arasında yapılacağını belirtti.

NTV
Hızlı Tren Nisan’da Yola Çıkıyor

laştırma Bakanı Binali Yıldırım, Hızlı Tren Projesi’nin ilk aşaması olan Ankara-Eskişehir hattında deneme sürüşlerine Nisan ayında başlanacağını duyurdu. Yıldırım, İstanbul Boğazı için planlanan karayolu tünel geçişinin de Haydarpaşa-Ahırkapı arasında yapılacağını belirtti. Bu arada Ulaştırma Bakanı, iletişim vergilerinin de kaldırılması için 2007 yılında, fiilen çalışma başlatılacağını açıkladı.

Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçesini Plan-Bütçe Komisyonu’na sunan Bakan Binali Yıldırım, halen yürüyen pekçok proje hakkında da bilgi verdi.
Yıldırım, Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi’nin ilk bölümü olan Ankara-Eskişehir hattında Nisan’dan itibaren deneme sürüşlerine başlanacağını belirtti. Yıldırım’a göre, bu hat Eskişehir’in cezibesini arttıracak.

Yıldırım “Ankara’da kiraların yüksek olduğunu gören memurlar Eskişehir’den ev tutup, işine rahatlıkla gidip gelebilir. Bu durum Eskişehir’in hava parasını da artırdı. Arazi fiyatları daha artacak. Bayramdan bayrama görüşenler artık kahvaltıda görüşecek.

İstanbul Boğazı’na yapılacak karayolu tünel geçişinin Haydarpaşa Garı’nın altından başlayıp numune hastanesi ve sonra Ahırkapı’dan yüzeye çıkacağını belirten Binali Yıldırım, projenin 3 yılda tamamlanacağını anlattı.

Sivil havacılıktaki gelişmelere de değinen Ulaştırma Bakanı uçuş güvenliğinden asla taviz vermeyeceklerinin altını çizerek, bu sene 165 yabancı, 100 yerli uçağın denetlendiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hizli-tren-nisanda-yola-cikiyor_49707.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!