Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İBB, Perşembe Pazarı'nda 791 Parselin Sınırını Değiştirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Galataport ile Haliçport ortasında kalan Perşembe Pazarı’yla ilgili bir karara imza attı. Bölgeyle ilgili Danıştay’ın verdiği yürütmeyi durdurma kararını etkisiz hale getirmek isteyen İBB, Perşembe Pazarı yenileme projesi alanı içindeki 791 parselin sınırını değiştirerek mahkeme kararını by-pass etti.

yapı.com.tr
İBB, Perşembe Pazarı'nda 791 Parselin Sınırını Değiştirdi

İstanbul liman ticaret hayatının çekirdeği olan dünya mirası Beyoğlu Perşembe Pazarı bölgesi, 2010 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla “yenileme alanı” ilan edildi. Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, bölgenin bir tarafında Doğuş Holding’in Karaköy Sahili’nin 1200 metrelik şeridinde otel, restoran, kafe ve mağazalardan oluşan Galataport Projesi; diğer tarafında ise geçmişi Fatih Sultan Mehmet’e dayanan tersanelerin bulunduğu, Rixos otelleriyle bilinen Fettah Tamince’nin şirketinin yürüttüğü Haliçport Projesi bulunuyor.

İstanbul liman ticaret hayatının çekirdeği olan dünya mirası Beyoğlu Perşembe Pazarı bölgesi, 2010 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla “yenileme alanı” ilan edildi. Bölgenin bir tarafında Doğuş Holding’in Karaköy Sahili’nin 1200 metrelik şeridinde otel, restoran, kafe ve mağazalardan oluşan Galataport Projesi; diğer tarafında ise geçmişi Fatih Sultan Mehmet’e dayanan tersanelerin bulunduğu, Rixos otelleriyle bilinen Fettah Tamince’nin şirketinin yürüttüğü Haliçport Projesi bulunuyor.

Dava açılacak

Karara itiraz eden CHP’li Meclis üyesi Esin Hacıalioğlu yeni projeye dava açacaklarını belirterek “Bu alanı Galataport ve Haliçport’un arasında kaldığı için almak istiyorlar. Otel yapmak için bakalım burayı kime verecekler. Bu projenin iptal edilmesi gerek” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ibb-persembe-pazarinda-791-parselin-sinirini-degistirdi_135227.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!