Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İhalesi Tamamlanan Elazığ Deprem Konutları, Ramazan Bayramı'na Yetişecek

TOKİ, mart ayı başında Elazığ'da yaşanan ve 42 kişinin hayatını kaybettiği, 74 kişinin de yaralandığı depremde yıkılan konutların yerine yapılacak konutlarda temel atma aşamasına geldi. Yaklaşık 1 aylık sürede konutların ihalesini tamamlayan İdare, bu ay sonunda yer teslimi yapmayı planlıyor.

Zaman Gazetesi
İhalesi Tamamlanan Elazığ Deprem Konutları, Ramazan Bayramı'na Yetişecek

TOKİ, mart ayı başında Elazığ'da yaşanan ve 42 kişinin hayatını kaybettiği, 74 kişinin de yaralandığı depremde yıkılan konutların yerine yapılacak konutlarda temel atma aşamasına geldi. Yaklaşık 1 aylık sürede konutların ihalesini tamamlayan İdare, bu ay sonunda yer teslimi yapmayı planlıyor. TOKİ Başkanı Bayraktar, 1474 konutun ihalesinin tamamlandığını, nisan sonunda yer tesliminin yapılacağını belirterek, Ramazan Bayramı'na kadar da hak sahiplerine teslim edilmesinin öngörüldüğünü söyledi.

Konut sayısının daha sonra artabileceğini dile getiren Bayraktar, "Maliyetler de belli oldu. Bunlar afet konutu olduğu için 2 yılı ödemesiz 20 yıl eşit taksitlerle hak sahiplerine satılacak. Biz maliyetleri Başbakan Erdoğan'a sunacağız. Hangi fiyatı uygun görürse o fiyattan satacağız. Afet konutu olduğu için bir miktar sübvansiyon söz konusu olabilir." dedi.

Depremde konutları yıkılanlar isterlerse TOKİ'nin yaptığı konutlardan alacaklar, isterlerse kendi evlerini yapmaları için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından destek sağlanacak. Afetzedeler için yapılacak konutlar 120 metrekare büyüklükte olacak. Köylerde yapılacak konutların altında yine 120 metrekare büyüklüğünde ahır bulunacak. İlçe merkezlerinde yapılacak konutlar ise zemin hariç en fazla 5 katlı olacak. TOKİ, deprem konutlarıyla birlikte, bölgede şimdilik 2 ilköğretim okulu, 2 cami, 2 şadırvan ve çevre düzenleme işleri de yapacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihalesi-tamamlanan-elazig-deprem-konutlari-ramazan-bayramina-yetisecek_78673.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!