Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İhlas'a "Dönüşüm" Piyangosu!

İhlas Holding bünyesindeki İhlas Yapı Turizm Sağlık Ticaret A.Ş., Gaziosmanpaşa'da Karayolları ve Yenimahalle'yi içine alan bölgede 988 bin metrekarelik alan üzerinde kentsel dönüşümü geliştirmek ve inşa etmek için çalışmalara başladı. Sadece ilk etapta tahmini ciro 1 milyar 860 milyon dolar!

yapi.com.tr
İhlas'a "Dönüşüm" Piyangosu!

İhlas Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, İhlas Yapı’nın bu kapsamda Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı’na bağlı olan Gaziosmanpaşa İnşaat Yatırım ile sözleşme imzaladığı ve sözleşmenin yürürlüğe girmesi için gerekli olan 3 milyon doları ödediği kaydedildi. Anlaşmaya göre, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve belediye şirketi hak sahipleri ile gerekli anlaşmaları yapacak ve alanı boş bir şekilde İhlas Yapı’ya teslim edecek.

İlk etapta 4 bin 500 konut

İhlas Yapı, bu proje üzerinde geliştireceği çalışmalar sonucunda maksimum yüzde 40 inşaatı hak sahiplerine ve belediye şirketine bırakacak. Kalan yüzde 60’lık kısmın inşaatını ise İhlas Yapı değerlendirecek. İhlas Yapı, belirtilen alanın büyüklüğünü de dikkate alarak projeyi kendi belirleyeceği etaplar halinde gerçekleştirecek. Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gaziosmanpaşa İnşaat Yatırım’ın birinci etaba ait araziyi teslim etmesi halinde proje 2014 yılının ilk altı ayında başlayacak. Teslim edilen 350 bin metrekare alan üzerinde 4500 konut ve ticari alanlar geliştirilerek yaklaşık bir milyar sekiz yüz altmış milyon dolar ciro elde edilmesi planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihlasa-donusum-piyangosu_113909.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!