Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İki Belediye Bir Kaldırım

Çankaya Belediyesi’nin 6 ay önce Selanik 2 Caddesi’nde başlattığı kaldırım çalışması, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yetki bizde’ talimatıyla durdu.

yapi.com.tr
İki Belediye Bir Kaldırım

Yarım kalan çalışmaya esnaf tepki gösterirken, belediyeler şu açıklamada bulundu: “Çankaya: Yapacaktık ancak kanunen durdurulduk. Büyükşehir: Vitrine oynuyorlar.”

Hürriyet'ten Ender Baykuş'un haberine göre, Selanik 2 Caddesi’ndeki ‘bozuk kaldırım’ çilesi devam ediyor. Çankaya Belediyesi, Kızılırmak Caddesi ile Meşrutiyet Caddesi arasında kalan bölgede haberin ardından çalışma başlattı. Caddenin tek yönünde çalışmaları bitiren Çankaya Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’nin, “Yetki alanınızda değil” ikazyla çalışmalarını durdurdu. Yarım kalan sokakla ilgili olarak açıklama yapan Çankaya Belediyesi, “Sorumluluk alanımızda olmamasına rağmen, sokağın bir tarafını bitirdik. Ancak ikazın ardından kanunen durmak zorunda kaldık” derken, Büyükşehir Belediyesi ise, “Çankaya Belediyesi’nin bütün sokakları çok iyi ve güzelmiş gibi, bizim yetki alanımıza giriyor. Tamamen vitrine oynuyor olmaları samimiyetsiz bir görüntü oluşturuyor” açıklamasında bulundu.

Arada kaldık

Cadde esnafı, yaşananlara tepki göstererek şunları söyledi:

“Ankara’nın yıllardır yaşanan Büyükşehir ve ilçe belediye arasındaki sıkıntısı vatandaşı mağdur ediyor. Biz hizmet alamamaktan şikayetçiyiz. Mevzuata kanuna saygı gösteriyoruz ancak birisi işe başladığı zaman, diğeri gelip tepki göstermesin. Başlayan bitirsin yanlış ya da kusurlu bir durum varsa dava açılsın. Biz bu şekilde iki arada bir derede kaldık. Diğer türlü olduğu zaman olan sadece vatandaşa oluyor. Dükkanlardaki müşteri sayımız her geçen gün azalıyor. Müşterilerimiz ayakları kirlenecek diye içer girmiyor. Biz de sabah akşam toz siliyoruz. Caddenin karşı tarafındaki işletmelerin böyle bir derdi yok. Biz burada üvey evlat olduk. İki belediyeye açıkça durumu ifade ettik. Ya durduran durdurmasın cadde normale dönsün ya da durduran gelip kendi yapsın.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/iki-belediye-bir-kaldirim_121055.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!