Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bir Garip Kaldırım Kavgası

Antalya'nın Alanya İlçesi'ne bağlı Mahmutlar Beldesi'nde, belediyenin otomatik para çekme makinesi ve taksi durağı yapılması için kiraya verdiği kaldırımın kendi tapulu arazileri olduğunu iddia eden 4 kişi, burasını tel örgüyle çevirerek yaya geçişine kapattı.

yapı.com.tr
Bir Garip Kaldırım Kavgası

DHA'nın haberine göre, Mahmutlar Beldesi'nde oturan Yaşar Basar, Ümmühani Yüksel, Ayşe Kutbay ve Emine Yılmaz adına tapusu bulunan Barbaros Caddesi'ndeki arsa, 2006 yılında istimlak bedeli ödenmeden caddeye dahil edilerek kaldırım yapıldı. Cadde ve kaldırım olarak kullanılan arsada istimlak çalışması yapılmadığı için halen vergi ödeyen tapu sahipleri, konuyu mahkemeye taşıdı. Tapu sahipleri ve Mahmutlar Belediyesi arasındaki hukuki süreç halen devam ederken, belediye kaldırımı 2 bankaya otomatik para çekme makinesi ve taksi durağı yapılması için kiraya verdi. Yıllardır kendi arazilerini kullanamadıkları halde vergi ödediklerini iddia eden tapu sahipleri, belediyeye tepki göstererek kaldırıma tel örgü çekerek, yaya geçişine kapattı.

'Yolu da kapatacağız'

Ayşe Oral, Mahmutlar Belediyesi tarafından kendi arsalarının kiraya verildiğini belirtti. Oral, "Burası bizim özel mülkümüz. Belediye bizden vergi alıyor. Aynı zamanda kiraya verdiği arsamızdaki ATM ve taksi durağından da kira bedeli alıyor. Yıllarca belediyeye gittik ancak çözüm bulunamadı. Biz de arsamız olan kaldırımı tel örgüyle kapatma kararı aldık. İnsanları mağdur etmemek için şimdilik yolu kapatmadık. Ama sonuç alamazsak ilerleyen günlerde caddeyi de kapatacağız" dedi.

'Malınıza sahip çıkın' dediler

Mahmutlar Belediyesi'nin sorunun çözümü için kendilerine yardımcı olmadığını belirten Rabia Yüksel ise "7 yıldır uğraşıyoruz. Belediye yetkilileri her seferinde 'gidin malınıza sahip çıkın' diyor. Biz de malımıza sahip çıkarak tel örgüyle kaldırımı kapattık. Vergisini biz ödüyoruz, kirayı belediye alıyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bir-garip-kaldirim-kavgasi_116320.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!