Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'İlk İşim Okullarda Değişim' Projesiyle Erzurum’da Beş Okul Yenilendi

Kale Grubu’nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) “İlk İşim Okullarda Değişim” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Erzurum’da yenilediği 5 okulla devam ediyor.

yapi.com.tr
'İlk İşim Okullarda Değişim' Projesiyle Erzurum’da Beş Okul Yenilendi

Kale Grubu’nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) 'İlk İşim Okullarda Değişim' sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Erzurum’da yenilediği 5 okulla devam ediyor. 12 Kasımda, Erzurum Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Özer ve KSV Genel Müdürü Bülent Öcal’ın katılımıyla Dedeman Turizm ve Otelcilik Uygulama Oteli'nde gerçekleşen törende, Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Kursu’nu başarı ile bitiren 36 kursiyere  sertifikaları verildi. Erzurum’da gerçekleştirilen proje ile Tekederesi İlköğretim Okulu, Konaklı İlköğretim Okulu, Kümbet İlköğretim Okulu, Taşlıgüney İlköğretim Okulu ve Tepeköy İlköğretim Okulu’nun yenilenen tuvaletleri hizmete açıldı.
 
Kale Grubu’nun öncü markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kalecolor ve Kale’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen 'İlk İşim Okullarda Değişim' projesi, 2009 yılında Kayseri, Denizli, Isparta, Erzurum olmak üzere 4 hedef bölge ile başlatıldı. İlk durak olan Kayseri’de 2O engelli işsiz gence düzenlenen Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı Kursu'nun ardından gerçekleşen staj çalışması, Kayseri Talas Kuruköprü İlköğretim Okulu’nda yapılarak okulun tuvaletleri yenilendi.

2015 yılına kadar 2 milyon 500 bin TL kaynak aktarılacak olan 'İlk İşim Okullarda Değişim' projesiyle bin 250 işsiz gencin meslek sahibi olması ve 50 köy okulunun da tuvaletlerinin yenilenmesi hedefleniyor.

'Giderken Sizden de Bir Şeyler Taşıyalım İstedik' Projesi ile Kale Grubu Çalışanları 250 ilkokul öğrencisine ulaştı

'Giderken Sizden de Bir Şeyler Taşıyalım İstedik' sloganıyla başlatılan ek proje ile Kale Grubu bayi ve şirket çalışanları da projeye kitap, oyuncak, kırtasiye malzemesi, giysi ve ayakkabı gibi yardımlarla destek verdi. Bugüne kadar yenilenen 8 köy okulundaki 428 ihtiyaç sahibi öğrenciye giysi, kitap, oyuncak gibi yardımlar yapıldı. Kale Grubu çalışanları bu proje ile 2015 yılına kadar 2 bin 500 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.Bu kapsamda Erzurum’da  seçilen köy okullarındaki çocuklara kaban, ayakkabı, giysi, okul çantası ve bir yıllık kırtasiye ihtiyaçları Kale Grubu çalışanları tarafından satın alındı. Alınan malzemeler öğrencilerin yaş ve cinsiyetlerine uygun olarak isme özel paketlendi. Okullar tek tek ziyaret edilerek Kale Grubu çalışanları tarafından öğrencilere dağıtıldı. Bundan sevinç duyan öğrenciler tarlalardan toplattıkları patatesleri ve evden getirdikleri lavaşları sunmaları Kale Grubu çalışanlarına duygulu anlar yaşattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-isim-okullarda-degisim-projesiyle-erzurumda-bes-okul-yenilendi_74885.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!