Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İller Bankası’ndan Konukevi Açıklaması

İller Bankası, son günlerde medyada yer alan Ankara Macunköy Sosyal Tesisleri’ne ‘10 milyonluk konukevi yapılacak’ haberlerinin asılsız iddialar olduğunu açıkladı.

yapi.com.tr
İller Bankası’ndan Konukevi Açıklaması

İller Bankası, son günlerde medyada yer alan Ankara Macunköy Sosyal Tesisleri’ne yapılacak konukevi ile ilgili haberlerinin asılsız olduğunu belirten bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İller Bankası A.Ş. Ankara Macunköy Sosyal Tesisleri’ne dair 13-14 Kasım 2019 tarihlerinde bazı medya organlarında yer alan ‘10 milyonluk konukevi yapılacak’ haberleri; tamamıyla belgesiz, mesnetsiz, gerçekle bağdaşmayan iddialardır.

İlbank Macunköy tesisimiz; kurulduğu günden bu yana, sadece İller Bankası çalışanlarına değil, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza hizmet veren ve Başkentimize mal olmuş bir misafirhane, spor ve organizasyon tesisidir.

Haberlere konu olan proje; vatandaşlarımızın konaklayabildiği misafirhanenin, restoranın, yüzlerce minik ve genç sporcunun eğitim gördüğü voleybol salonunun, halı sahanın, yürüyüş alanlarının ve kreşin bakımını; tüm kampüsün aydınlatılmasını, tesis ve peyzaj alanlarının iyileştirmesini, yeşil ve ağaçlık alanların artırılmasını kapsayan detaylı bir bakım, onarım ve tadilat çalışmasıdır.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından iddia edildiği gibi; Sayın Bakanımıza özel bir alanın oluşturulması söz konusu değildir.

Tadilat işleminin temel gayesi; vatandaşlarımıza açık bir tesisin yine vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunması için yenilenmesidir.

Yine haberde geçen ‘ithal ürünlerin kullanılacağı’ iddiası tamamen gerçek dışıdır. Tüm tadilat sürecinde yerli ve milli ürünler kullanılacaktır.”

İller Bankası, açıklamasında söz konusu haberlere ilişkin hukuki süreci başlattıklarını da belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iller-bankasindan-konukevi-aciklamasi_176103.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!