Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

IMF Sözcüsünden Yunanistan Açıklaması

IMF Sözcüsünden Yunanistan Açıklaması

yapı.com.tr/AA
IMF Sözcüsünden Yunanistan Açıklaması

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Basın Sözcüsü Gerry Rice, ABD'nin başkenti Washington'daki IMF merkezinde basın toplantısı düzenleyerek, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Uluslararası Para Fonu Basın Sözcüsü Rice, Yunanistan'ın, resmi kreditörlerinin kurtarma programı konusunda ilerleme kaydettiğini söyledi.

Yunanistan'ı kurtarma planındaki hedeflere yönelik ilk değerlendirmenin ekim ayında yapılması gerektiğini hatırlatan Rice, IMF'nin geciken değerlendirmenin bir an önce tamamlanmasını istediğini belirtti.

"Ek reform istemiyoruz"

Rice, Yunanistan Maliye Bakanı Euclid Tsakalatos'un IMF'nin ülkeden daha sıkı reformlar gerçekleştirmesini talep ettiğine yönelik açıklamalarıyla ilgili bir soru üzerine, ''IMF'nin Yunanistan'a ilişkin görüşü geçen yazdan bu yana değişmedi. Geçen yaz kabul edilen hedeflere ilaveten istediğimiz hiçbir şey yok'' yanıtını verdi.

Buna karşın, IMF'nin Avrupalı kreditörlerin Yunanistan'a kabul ettirdiği kemer sıkma politikalarını ''çok hırslı'' bulduğunu ifade eden Rice, şunları kaydetti: ''Bizim tek yaptığımız bu hedeflere nasıl ulaşabileceğini anlatmaya çalışmaktı çünkü gerekli reformların niceliği hiçbir zaman ölçülmedi veya belirlenmedi. Bu hedeflere ulaşmak yaklaşık 5 yıldır çok ağır bir süreçten geçen Yunan halkı için zor olacak. Bu nedenle, istenen reformların borcun daha fazla hafifletilmesi durumunda daha az zahmetli olacağını hep söyledik. Mevcut görüşmelerde bunun üzerinde duruluyor.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/imf-sozcusunden-yunanistan-aciklamasi_143479.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!