Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

IMF'den İngiltere'ye Uyarı

IMF Başkanı Lagarde, "Birleşik Krallık AB'den ayrılırsa, ticaret zorlaşacak, gümrük tarifeleri artacak ve mali akışkanlık şimdiki gibi olmayacaktır" dedi.

yapı.com.tr
IMF'den İngiltere'ye Uyarı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, "Birleşik Krallık AB'den ayrılırsa, ticaret zorlaşacak, gümrük tarifeleri artacak ve mali akışkanlık şimdiki gibi olmayacaktır" dedi.  

Dünya Gazetesi'nin haberine göre, Lagarde, İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye yaptığı açıklamada, ekonomik büyüme ve iş sektöründeki ilerlemenin Birleşik Krallık ekonomisini güçlü kıldığını belirtti ancak konut sektörü, ticari bütçe açığı ve hükümetin yüksek borçlanmasının ekonomi için risk oluşturduğunu söyledi.

Lagarde, Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği (AB) üyeliği konusundaki belirsizlikle ilgili de uyarıda bulundu. Lagarde, "Birleşik Krallık AB'den ayrılırsa, ticaret zorlaşacak, gümrük tarifeleri artacak ve mali akışkanlık şimdiki gibi olmayacaktır" dedi.  

Lagarde, açık ticaret, engellerin kaldırılması ile sermayenin ve malların kolay dolaşımından yana olduklarını belirterek İngiliz ekonomisinin mevcut durumunun oldukça güçlü olduğunu dile getirdi.  

IMF'nin İngiliz ekonomisiyle ilgili yayınladığı raporda, ülkede ekonominin büyüdüğü, işsizlik rakamlarının düştüğü ve bütçe açığının azaldığı belirtildi. IMF, büyümenin önümüzdeki birkaç yıl boyunca süreceği ve enflasyon oranının yüzde 2'lik hedefine yavaş yavaş döneceği tahmininde bulundu.

İngiliz ekonomisi bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 0,5 büyümüştü. İngiliz Hükümeti, 2017 yılının sonuna kadar 1973 yılından bu yana sürdürülen AB üyeliğini referanduma götürmek istiyor. İngiltere Başbakanı David Cameron, referandum öncesi AB ile yeniden müzakere yürütüyor. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/imfden-ingiltereye-uyari_138753.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!