Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnciraltı İçin Özel Yasa İstedi

İnciraltı ve Liman Arkası projeleri konusunda devlet bakanları Mehmet Aydın ve Cevdet Yılmaz’a bilgi sunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Eğer bu iki alanda planladıklarımızı hayata geçiremezsek, kendimiz pişirip kendimiz yiyeceğiz. Özel yasa mı gerekir bilmiyorum, buradan Sayın Bakanlarımıza arz ediyorum” dedi.

Hürriyet EGE
1 İnciraltı İçin Özel Yasa İstedi

İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) 2009 yılı Mali Destek Programı çerçevesinde Tarım ve Kırsal Kalkınma ile Turizm ve Çevre Mali Destek programları açılış ve bilgilendirme toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin gelişimi konusunda büyük önem verdiği Liman Arkası ve İnciraltı projelerini gündeme getirerek, bu iki bölgeye ilişkin sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

Sorunlar çözülmeli

Devlet Bakanı Mehmet Aydın ile Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda, kalkınmanın önce “yerelde” gerçekleşeceğine inandıklarını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin gereksinimlerine yönelik yatırımları bu bilinçle yaptıklarını belirtti. Merkezi hükümetin, yerelin sorunlarını yerel yönetim kadar iyi bilemeyeceğine dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, “İZKA, bu konuda oluşan kanaatin bir ürünüdür. İZKA’nın oluşmasında emeği geçen, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür ederim. İzmir’in her karışını biz biliyoruz. Bu kentin stratejik planını, master planını, ulaşım master planını kamuoyu araştırmaları ve bilimsel rakamlara dayanan çalışmalarla biz yaptık. Yerelleşelim ki, bir an önce koşar adım ilerleyelim, çünkü dünya koşuyor. Biz de, hükümet de koşmak istiyoruz” dedi.  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şöyle devam etti:

Birlik olmalıyız

“Ayrıca çok büyük potansiyeli olan bu kentin, turizmden alması gereken payın yüzde 2’sini bile almadığını düşünüyorum. Bu kentin ayağa kalkması için yatırımcıya bir kara parçası sunmamız lazım. Turan-Liman arkası olarak belirlenen 500 hektarlık alanda yapmayı planladığımız turizm ve ticaret merkezi projesi, mahkemede bekliyor. İnciraltı Bölgesi’nde ise yine 500 hektarlık bir alanda planladığımız sağlık merkezi projemiz var. Eğer bu iki alanda planladıklarımızı hayata geçiremezsek, kendimiz pişirip kendimiz yiyeceğiz. İzmir’in gerçek anlamda kalkınması için bu iki yerin sorunlarını bir an önce çözülmek zorundayız. Özel yasa mı gerekir bilmiyorum, kentin planlama problemleri elbirliğiyle aşılmalıdır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/inciralti-icin-ozel-yasa-istedi-_75608.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Başkanım,İZMİR`li sizinle beraber.... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!