Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnciraltı Planı Ay Sonu Bitecek

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İnciraltı planlarının ay sonunda Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu onayına sunulacağını söyledi. Bakan Günay, Balçova Termal Tesisleri’nde İnciraltı bölgesi planlamasıyla ilgili olarak Vali Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ile ilgili

Milliyet Ege
İnciraltı Planı Ay Sonu Bitecek

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İnciraltı planlarının ay sonunda Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu onayına sunulacağını söyledi. Bakan Günay, Balçova Termal Tesisleri’nde İnciraltı bölgesi planlamasıyla ilgili olarak Vali Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ile ilgili kurum temsilcileri ve planlama uzmanlarının katıldığı bir toplantı düzenledi.

Gökdelenlerden uzak, doğanın korunabildiği bir plan için gayret gösterildiğini ifade eden Bakan Ertuğrul Günay,  “Bölgeye yapılacak binalar 4 katı aşamayacak. Zeminde ise ancak yüzde 20 inşaat izni verilecek. Geri kalan bölgeler ise yeşil alan olarak bırakılacak” diye konuştu.

‘Dünyaya örnek gösterilebilecek’

Planların Ankara’da hazırlanıp gelmediğini, İzmir’de tüm kurumlarla ortak mutabakat sağlanarak yapıldığını belirten Günay, “Dünyaya örnek gösterilebilecek, Ege’nin turizm cazibesini arttıran bir planlama yapmayı arkadaşlarımız önemli ölçüde başarmışlar. Eksiklerimizi tamamlayacağız ve İzmir için bu önemli adımı sanıyorum ay sonu itibariyle atmış olacağız. Yeşille bütünleşmiş bir yerleşim alanı olacak. Esas itibariyle burada sağlığa termale dayalı bir turizm gelişsin istiyoruz. Betonlaşma, bir gökdelenlerle dolmuş kitle turizm merkezi oluşturmak istemiyoruz. Detaylar somutlaştıktan sonra kurula sunacağız” diye konuştu. Bakan Günay, Türkiye için hayal olarak görülen ağaç boyunu geçmeyen turizm tesislerini bu bölgede gerçekleştireceklerini ve termal konsepte dayalı bir turizm planlaması yaptıklarını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/inciralti-plani-ay-sonu-bitecek_80149.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!