Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Sektörü, 3 Boyutlu Uygulamayı Sevdi

Google Earth taban programını kullanarak, 3 boyutlu sektörel bir rehber hizmeti sunan 3DLocationEarth.com, kuruluşunun 3 yılına yeni hedeflerle giriyor. Şu anda Sinpaş-Bosphorus City, Gül İnşaat-Hilal Konakları, Yasemin Konakları, Pelican Hill ve Florya Saklıbahçe Konakları, İhlas-Kristal Şehir, Akiş Gayrimenkul-Akbatı Residence, Cebeci

yapi.com.tr
İnşaat Sektörü, 3 Boyutlu Uygulamayı Sevdi

Sinpaş, Bosphorus City projesi

Google Earth taban programını kullanarak, 3 boyutlu sektörel bir rehber hizmeti sunan 3DLocationEarth.com, kuruluşunun 3 yılına yeni hedeflerle giriyor. Şu anda Sinpaş-Bosphorus City, Gül İnşaat-Hilal Konakları, Yasemin Konakları, Pelican Hill ve Florya Saklıbahçe Konakları, İhlas-Kristal Şehir, Akiş Gayrimenkul-Akbatı Residence, Cebeci İnşaat-Azura Park gibi onlarca markalı inşaat projesini Google Earth üzerinde 3 boyutlu olarak sergileyen firma, 2012 sonuna kadar sistemindeki proje sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Yapımı tamamlanmış projeleri 3. boyuta taşıyan 3DLocationEarth.com, henüz maket aşamasındaki projelerin de internet üzerinden 3D olarak izlenebilmesine olanak sağlıyor. Konut almak isteyenlere, satış ofisine gitmeye bile gerek kalmadan projeyi tüm detaylarıyla inceleme avantajı sağlayan bu uygulamayla, projenin yapım süreci ve inşaatın o anki durumu haritadaki gerçek yerinde 3 boyutlu olarak görebiliyor.3DLocationEarth.com uygulamasında ilk olarak, projenin iç ve dış mekanlarının detaylı fotoğrafları çekiliyor. Ardından özel yazılım sayesinde bu fotoğraflar üzerinden o inşaat projesi 3 boyutlu olarak modelleniyor. Daha sonra, projenin 3 boyutlu modeli Google Earth tabanlı program kullanılarak harita üzerindeki gerçek yerine konumlandırılıyor. Eğer istenirse, Yürüyüş Modu ve Tur efektleri ekleniyor. Projeye geliş – gidiş güzergahları, otobüs, metro vb. ulaşım araçlarına olan konumu gibi lokasyon detayları da yine harita üzerinde gösteriliyor. Uygulama tamamlandığında, inşaat projesi, dünyanın her yerinden görülebilir ve 3 boyutlu olarak gezilebilir hale geliyor.

Uygulamadan emlak danışmanları da yararlanıyor. Dileyen emlakçılar portföylerini ücretsiz olarak harita üzerinde etiketleyebilirken, kimi firmalar da uygun gördükleri satılık gayirmenkulleri 3 boyutlu olarak sunuyor.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektoru-3-boyutlu-uygulamayi-sevdi_90139.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!