Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İşi Bozulan Müteahhit Oluyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ'nin faaliyetleri ile “Hiçbir iş beceremeyen adam gelip müteahhit oluyor” sözlerine tepki gösterenlere, “Büfesini yıkan, ertesi gün müteahhit oluyor. Her işin bir şerefi var” karşılığını verdi. Bayraktar, Türkiye'de sivil toplum örgütlerine önem verilmesi, onların önünün açılması ve

Hürriyet Gazetesi
İşi Bozulan Müteahhit Oluyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ'nin faaliyetleri ile “Hiçbir iş beceremeyen adam gelip müteahhit oluyor” sözlerine tepki gösterenlere, “Büfesini yıkan, ertesi gün müteahhit oluyor. Her işin bir şerefi var” karşılığını verdi. Bayraktar, Türkiye'de sivil toplum örgütlerine önem verilmesi, onların önünün açılması ve seslerini duyurabilmelerinin sağlanması gereğine inandığını belirtti. Türkiye'de inşaatla ilgili yaklaşık 30 dernek bulunduğunu kaydeden Bayraktar, bunların bir bölümünün gerçekten inşaat sektörünü temsil ettiğini, ancak bir kısmının çok spesifik işlerle uğraştığını ileri sürdü.

TOKİ'nin Şırnak'ta, Patnos'ta, Yüksekova'da, Iğdır'da, İpsala'da ve yurdun diğer yörelerinde konut yaptığına dikkat çeken Bayraktar, şöyle devam etti:

“İdare, Ankara'da alt gelir grubuna, memurlara konut yapıyor. İstanbul'da kentsel dönüşüm yapıyor. İzmir-Kadifekale'de heyelan bölgesinde gecekonduları oradan kaldırıyor. Bursa'da Osmangazi'yi kaldırıyor. Trabzon'da Zağnos dere yatağındaki evleri kaldırıyor. Her yerde ev yapıyor. Bunlara mı karşı çıkıyorlar?

Bizim yaptığımız 315 bin konutun 280 binini alt gelir grubuna yönelik, yoksullar için yapılan konutlar oluşturuyor. Devlet, (Ben niye kar edeyim) der. Devlet, vatandaşı için var, üretim için var. Devlet, yap-satçıların önünü açmak için de var. TOKİ, 2003'de başladığı çalışmalarla özel sektör konut yapıcılarının da önünü açtı. Konut sektörüne kan geldi, can geldi, güven geldi, bilinç geldi. İnşaat sektörü, yüzde 26 gibi bir büyüme yakaladı. Türkiye, inşaat sektörünün büyümesinin tetiklemesiyle yüzde 7,5-8'lik büyümeleri yakaladı. Bu mudur bizim yanlışımız?”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/isi-bozulan-muteahhit-oluyor_62387.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!