Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstanbul Afet Planı Tamamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı'nın ortaklaşa yürüttüğü "İstanbul İli Mikro Bölgeleme Dahil Afet Önleme/Aza

internethaber.com/24.09.2002b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı'nın ortaklaşa yürüttüğü "İstanbul İli Mikro Bölgeleme Dahil Afet Önleme/Azaltma Temel Planı" çalışması tamamlandı. Çalışmanın final semineri, İstanbul ve Ankara'da olmak üzere iki ayrı oturumda gerçekleştirilecek.

20 Türk, 20 Japon mühendis ve bilim adamı tarafından gerçekleştirilen plan, İstanbul'un 4 farklı senaryo depremine göre (6.9, 7.4, 7.5, 7.7 büyüklüğünde) mahalle bazında tüm alt ve üst yapıda meydana gelebilecek hasarları tahmin etmeye yönelik bir çalışma niteliği taşıyor. Plan dahilinde muhtemel ölü ve yaralı sayısı ortaya konularak, buna göre projeler geliştirilmesi ve deprem zararlarının en aza indirilmesi hedefleniyor. Bu çalışmayla İstanbul'a konulan deprem zararları teşhisinin ardından, Büyükşehir Belediyesi'nin "Deprem Master Planı" ve Japon tarafından gelecek eylem planları doğrultusunda gereken çalışmalar yapılabilecek.

Bu proje esas alınarak belediyelerin ve merkezi yönetimin görevlerinin belirlenmesiyle uygulamaya hemen başlanması hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-afet-plani-tamamlandi_1858.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!