Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbullu "Trafik Paketi" Bekliyor

İstanbul'da iş çıkış saatlerinde iki saate varan ve aşan bir semtten diğerine ulaşma süresi sürücüleri de toplu taşıma araçlarına binenleri de isyan ettirdi. Trafikte kalan bir kişi, "Demokratikleşme değil trafik paketi bekliyoruz" dedi.

yapi.com.tr
İstanbullu "Trafik Paketi" Bekliyor

İstanbul'da akşam saatlerinde giderek yoğunlaşan trafik, sürücü ve yolculara zor anlar yaşatıyor. İş çıkış saatlerinde Beşiktaş ve Şişli istikametlerinden tünelleri kullanarak TEM ve Alibeyköy'e ulaşmak isteyen sürücüler isyan etti. Dolmabahçe'den Kağıthane'ye uzanan tünelin Bomonti çıkışında trafik durma noktasına geldi.

Belediye otobüsüne binenler saatlerce ayakta

DHA'nın haberine göre, ambulansların güçlükle ilerlediği trafikte, belediye otobüslerinde yolculuk yapanlar uzun süre ayakta seyahat etmek zorunda kaldı.

Herhangi bir kazayla karşılaşmadığını ifadeden bir sürücü, normal şartlarda 12 dakikada aldığı 10 kilometrelik yolu, 2 saatte kat ettiğini söyledi.

3 saattir trafikte olduğu belirten bir sürücü, trafikte daha fazla beklemeyi göze alamayarak geri döndü.

Golden Retriever cinsi köpeğiyle yola çıkan bir sürücü 1,5 saattir yolda olduğunu ifade ederek köpeğinin de sıkıldığını daha 1,5 saattik yolunun daha olduğunu belirtti.

Trafik yoğunluğunu 3'üncü köprü inşasına bağlayanlar da vardı. 2,5 saattir yolda olan bir sürücü, "3. köprü için mantıklı bir sebep mi yaratılmaya çalışılıyor' diye sordu.

Tünelden çıkan bir sürücü ise trafiği iyi planlama yapılmamasına bağlayarak "Demokratik paket değil, trafik paketi bekliyoruz" dedi.

Bazı sürücüler normal karşıladı

İstanbuldaki bir çok ana arterde trafik oluşurken, bazı sürücüler tüneli 30-45 dakikada geçtiğini ifade etti. Bazı sürücüler ise durumu normal karşılayarak "İstanbul'da olabilir böyle şeyler" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbullu-trafik-paketi-bekliyor_113066.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!