Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul'un Enflasyonu Açıklandı

İstanbul'da geçtiğimiz ay perakende fiyatlar yüzde 0.14 azalırken, gıda harcamaları grubu yüzde 1.23 artış kaydetti

yapi.com.tr
İstanbul'un Enflasyonu Açıklandı

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) İstanbul için hazırladığı 1995 bazlı ücretliler geçinme endeksini açıkladı. Buna göre ağustosta toptan fiyatlar yüzde 0.64 artarken, toptan fiyatlara göre gıda harcamaları grubu da yüzde 1.38 azaldı.

Perakende fiyatlar 2016 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8.01, toptan fiyatlar ise yüzde 4.88 arttı.

İTO 1995 bazlı Ücretliler Geçinme İndeksi 2016 Ağustos ayı itibariyle yıllık ortalama yüzde 8.15, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi ise yıllık ortalama yüzde 5.91 artış gösterdi.

Ağustos ayında perakende fiyatlar bir önceki aya göre sağlık ve kişisel bakım harcamalarında yüzde 0.74, ev eşyası harcamalarında yüzde 0.14, konut harcamalarında yüzde 0.07 arttı.

Giyim harcamalarında yüzde 6.61, kültür, eğitim ve eğlence harcamalarında yüzde 5.46, ulaştırma ve haberleşme harcamalarında ise 0.39 azalış gerçekleşti. Diğer harcamalar grubunda ise herhangi bir fiyat hareketi izlenmedi.

Toptan fiyatlar ise geçen ay itibariyle aylık bazda; madenler grubunda yüzde 10.45, inşaat malzemelerinde yüzde 3.15, işlenmemiş maddeler grubunda yüzde 1.17, yakacak ve enerji maddelerinde yüzde 0.85, kimyevi maddelerde yüzde 0.51 artış gösterdi. Mensucat grubunda herhangi bir fiyat hareketi gerçekleşmedi.

ETİKETLER: Enflasyon İTO
http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-enflasyonu-aciklandi_150689.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!