Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İşte Dünyanın En Güzel Şehirleri

Amerikan seyahat dergisi Conde Nast Travsed 28’inci kez düzenlediği ankette okurlarına dünyanın en güzel şehrini sordu

yapi.com.tr
2 İşte Dünyanın En Güzel Şehirleri Floransa

Amerikan seyahat dergisi Conde Nast Traveler, 28’inci kez düzenlediği anketle okurlarına dünyanın en güzel şehrini sordu. Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre 128 bin kişinin katıldığı ankette dünyanın en güzel 10 şehri şöyle şıralandı:

1. Floransa (İtalya)

Dünyanın en güzel şehri İtalya’dan: Toskana’nın kalbi Floransa. Müzeler, saraylar ve anıtlarıyla görünür bir zenginlik sunuyor. Floransa, Rönesans’ın beşiği oldu. Michelangelo, Leonardo da Vinci ve diğer birçok sanatçı burada iz bıraktı.

2. Viyana (Avusturya)

Aziz Stefan Katedrali, Hofburg İmparatorluk Sarayı, kavhe evleri Avusturya’nın başkentini cazip kılan unsurlardan. Burada hala eski imparatorluğun görkemini ve ihtişamını yaşabilirsiniz.

3. Budapeşte (Macaristan)

Hemen hemen tüm önemli turistik yerler Tuna Nehri kıyısı boyunca birbiri ardına dizilmiş: Kaplıcalarıyla ünlü Gellert Otel, üniversitenin ana binası, kraliyet sarayı ya da parlamento binası. Budapeşte güzelliği nedeniyle aynı zamanda “Tuna’nın Kraliçesi” olarak anılır.

4. Sidney (Avustralya)

Geniş liman havzaları ve beyaz kumlarla kaplı kilometrelerce uzunluğundaki plajlarıyla Avustralya’nın ikinci büyük kenti insana doğal bir ayrıcalık sunuyor. Mimari harikası Opera Binası kentin sembolü.

5. Paris (Fransa)

Paris, sevgi, kültür, müze ve Fransız tarzı yaşamın şehri. Louvre Müzesi, Pompidou Merkezi, Eyfel Kulesi, Notre-Dame Kilisesi, Şanzelize Caddesi, Sacre-Coeur Bazilikası, Versay Sarayı… Paris’te görülecek çok yer var.

6. Roma (İtalya)

3000 yaşında olan “Ebedi şehir” bu uzun tarihini mirasçılarına gururla sunuyor: Kolezyum, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Aziz Petrus Bazilikası. Şehir bir müzeyi andırsa da oldukça canlı.

7. Prag (Çek Cumhuriyeti)

Prag Kalesi bin yaşından fazla ve dünyanın en büyük kalelerinden biri. Kuleleri Vltava nehri kıyısındaki şehrin her yerinden görünür. Turistler kalenin etrafındaki sokaklarda Ortaçağ dünyasına yolculuk yapmanın keyfini çıkarıyor.

8. Brugge (Belçika)

Burası Ortaçağın bir mücevheri. Parke kaldırımlı caddeleri, birbirine yapışık tuğla evleri, Gotik kiliseleri ve çok sayıda kanallarıyla Brugge baştan sona bir romantizm sunuyor.

9. Kyoto (Japonya)

Eski imparatorluk kenti Kyoto, Japonya'nın tarihi kalbi olarak kabul ediliyor. Sarayları, manastırları, tapınakları ve Zen bahçeleriyle zengin bir görsellik sunuyor.

10. Londra (İngiltere)

Londra ziyaretçi sayısı olarak diğer şehirleri gölgede bırakıyor. Themse nehri kısındaki kent her yıl 17 milyondan fazla turist ağırlıyor. Londra büyük müze ve tiyatroları, kraliyet görkemi, modern mimarisi ve şık alışveriş caddeleriyle insanları kendine çekiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iste-dunyanin-en-guzel-sehirleri_137823.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Istanbul neden yok acaba diye düşünebilen bir reis -yani belediye reisi- çıkabilir mi???? Son yıllarda üretilen o güzelim beton kulelerimiz neden bu şehrin güzellikleri olmasın / olamasın ???!!!!.. Örnek mi, Zeytinburnu üç kuleleri, mimari şaheseri, taş yapının göztepe-suadiye çoklu kuleleri; her biri bir güzellik ve zevk timsali !!!!!!... Yazık bu şehri berbat edenler, şehrin içine edip üstüne bu gibi çubukları dikenler, ödüllendirilmelidirler ŞEHRİ ÇİRKİLEŞTİRMEDE TEK OLDUKLARINDAN.. Cepleri paralarla dolanlar; acaba gelecekte nasıl anılacaklarını ve torunlarına nasıl bir miras bırakacaklarını veya rehmetle mi yoksa bela okunarak mı anılacaklarını hiç düşünmezler... Reisleri de dahil hepsi nefret ve " HORTLASINLAR " diye anılacaklar. Amin diyelim şimdiden.. Belki para onları kurtarır. YANITLA

    Burak Bayçınar 26.11.2015

    ülkemizden bir şehir veya bölge olmaması popilarite açısından düşüş olabilir,yada turist yeni cazibe mekanları öne çıkmış olabilir,ekolojik olarak daha gelişip cazibe oluşturmaya çalışmalıyız !

2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!