Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İşte Robinson Crusoe’nun Yeni Adresi!

Beyoğlu’nun simgelerinden Robinson Crusoe 389’un kirasını geciktirdiği gerekçesiyle başlayan tahliye süreci kitabevi aleyhine sonuçlandı. Alternatif çözüm arayan ekip, SALT Galata'daki kitabevini koruyup SALT Beyoğlu'ndakini büyütmeye kararı aldı.

yapi.com.tr
İşte Robinson Crusoe’nun Yeni Adresi!

Radikal'in haberine göre, konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“RobKart Okur Katkısı etkinliğinin başladığı 19 Ağustos'ta temmuz ayı kirası geç ödenmiş, ağustos henüz ödenememiş, yurtdışı ödemeleri yapılamamıştı. O sıradaki sorunlar hızla çoğalan RobKartlılar'la yani sizlerle aşıldı. 19 Ağustos 2013'ten bugüne 2 bin 200 kişi RobKartlıoldu. RobKartlı olmadan da burada adı sayılamayacak kadar kişi ve kurum etkinliği destekledi. Bugün akılalmaz kiralarla tektipleşme uçurumuna kilitlenmiş bir caddenin koltuklarındayız. Üstelik 2013 Temmuz ve Ağustos kiralarının gecikmesini fırsat bilerek yapılan tahliye başvurusunu -19 yıl boyunca bir kere bile geç ödenmiş kira olmadığı halde- 'adalet' dağıtan mahkeme onayladı. Üstelik bu düzeyde bir kirayı ödemek mümkün de değil, 'adil' de. Böylesi bir ortamda kurumlararası dayanışma içinde çözümler üretmek en doğru yol gibi görünüyor. Ve bunun için ilk akla gelen SALT'la olan işbirliğini geliştirmek olabilirdi.

SALT, geçmişle ve gelecekle bağlarını koparmayan çağdaş işlerin sergilendiği mekanlarda oluşan, alternatif etkinliklerin yapılabildiği bir ortam. Rob389'un SALT Galata'daki kitabevini olduğu gibi koruyup SALT Beyoğlu'ndakini büyüterek, daha dingin daha kitapla baş başa kalınabilecek bir mekan yaratılabilir diye düşündük. Bu fikrin oluşmasında SALT'ın desteğini de unutmamak gerekir.

3 Haziran 2014 Salı günü Robkartlılar'la paylaşılan bu durum hızlı bir değişimi de beraberinde getiriyor. Emeğe dayalı Rob389 geleneği önümüzdeki günlerde gerçekleşecek taşınma sırasında 'elden ele' yardım isteyebilir. Gelişmeleri her aşamasında sizlerle paylaşacağız. İstiklal Caddesi 136, KAT4, Rob389 şimdi burası...”

http://www.yapi.com.tr/haberler/iste-robinson-crusoenun-yeni-adresi_121096.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!