Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"İzmir Bir Patlama Yapabilir Diye Düşünüyorum"

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu ile 34. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'da; İzmir'in yakın dönem projeleri, İzmir Ticaret Odası'nın gelecek kent vizyonu ve kentin yapı sektörünün durumu üzerine detaylı bir söyleşi gerçekleştirdik.

yapi.com.tr
"İzmir Bir Patlama Yapabilir Diye Düşünüyorum"

BR>"İzmir olarak İstanbul’u da biraz kıskanıyoruz"

Uluslararası İzmir Yapı Fuarı, Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un nasıl bir yansımasını teşkil ediyor?

Türkiye ekonomisinin en büyük lokomotifi elbette İstanbul; ondan sonra gelen ise İzmir… Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul ise her geçen gün hızla büyüyor; geçtiğimiz sene yaklaşık olarak 10 holde gerçekleştirilirken fuar, bu sene 13 holde düzenleniyor. Yani yüzde 30’un üzerinde bir büyüme kaydetmiş. Bizler de, İzmir Ticaret Odası olarak İstanbul Yapı Fuarlarına yıllardır katılıyoruz; hiçbir karşılık almadan, masrafları Oda olarak karşılamak üzere üyelerimizi buraya getiriyoruz. Üstelik bu sene bizim için de rekor bir sayı oldu! Geçtiğimiz yıllarda –yönetmelik gereğince- yalnızca 80 üyemiz ile katılabiliyorduk. Bu sene ise o yönetmeliği özel bir madde ile “deldik” ve 125 civarında, yani bir uçak dolusu üye ile Yapı Fuarı İstanbul’a geldik.

Yani İzmir Ticaret Odası’nın İstanbul Yapı Fuarı katılımında da yüzde 30’un üzerinde bir büyüme gerçekleşti…

Kesinlikle! Hatta yüzde 40’larda… Sonuçta bizim burada olmamız, üyelerimizin teknik görgüsü ve yeni çıkan ürünler hakkında bilgi alabilmeleri açısından son derece önemli. Fuarlar her üyenin kendi vizyonunu geliştirmesi açısından etkin ve verimli buluşmalar. Biz de Oda olarak gerek yurtdışı gerekse yurtiçi fuar katılımlarına destek veriyoruz.

Öte yandan İzmir Ticaret Odası olarak kentimizde ekonominin canlanmasını oldukça önemsiyoruz. Dolayısıyla İzmir Yapı Fuarı’nın da üç hol yerine dört holde gerçekleştirilmesi için çabalıyoruz. Sayın Genel Müdür Barış Onay olsun, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Özcan olsun, diğer tüm arkadaşlarımızla ve elbette uzun yıllardır beraber yol kat ettiğimiz değerli büyüğüm Doğan Hasol ile birlikte YEM’i, kardeş kuruluş olarak görüyoruz. Birlikte hizmet üretmekten de mutluluk duyuyoruz.

Biliyorsunuz İzmir’de YEM ile birlikte aktiviteler de gerçekleştiriyoruz. İki sene önce Dante O. Benini’yi getirdik; geçen yıl Tezuka’yı getirdik. İnşallah bu sene de etkinliklerimiz devam edecek. Bizler de Yapı Fuarlarına olan desteğimizi sürdüreceğiz. Ama sadece Ekim ayında İzmir Fuarı ile birlikte değil de, başka dönemlerde de etkinlikler düzenleyebilmeyi diliyoruz. Üyelerimiz bunu bekliyorlar. İstanbul’da YEM senede onlarca aktivite gerçekleştiriyor. Sonuçta İstanbul’u da biraz kıskanıyoruz! (gülüyor)

TÜMÜNÜ GÖSTER HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-bir-patlama-yapabilir-diye-dusunuyorum_87105.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!