Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

‘İzmir Çukuru’ Satılmadan Kazandırdı!

TMSF’nin 117 milyon dolar tahmini değer ile 9 Eylül’de satacağı Basmane Çukuru, daha satılmadan kazandırdı. Satış kararının ardından Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu’ya ait Egeplast hisseleri, 1.32 liradan 2 liraya yükselerek yüzde 50 değer kazandı. Borsa Başkanlığı, Egeplast’taki hızlı fiyat artışını mercek altına aldı.

yapı.com.tr
‘İzmir Çukuru’ Satılmadan Kazandırdı!

Ege'de Son Söz'den Sinan Doğan'ın haberine göre, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun 117 milyon dolara satışa çıkardığı Basmane Çukuru, daha satılmadan kazandırdı.

TMSF’nin Ege Dünya Ticaret Merkezi’ni 9 Eylül’de satışa çıkarma kararının ardından,  Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu’ya ait Egeplast şirketi borsada yüzde 50 değer kazandı.

Borsa İstanbul’da Gözaltı Pazarı’nda işlem gören Ege Plastik (Egeplast) hisseleri, TMSF’nin satış kararını açıklamasından sonra bir hafta içinde 1.32 liradan 2 liraya yükseldi. Borsa İstanbul Başkanlığı,  bu kadar kısa sürede yaşanan fiyat artışını mercek altına aldı. Borsa yönetimi dün Egeplast hisseleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı konusunda şirketten açıklama istedi. Egeplast yöneticileri ise şirket hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği’nin ‘Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri’ maddesine istinaden şirketin henüz kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmadığını açıkladı.

Ortak bulamadı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun satışa çıkardığı Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü,  EGS Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Güç Yapı İnşaat Turizm Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'e ait. TMSF satış kararını, Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu'nun uzun süredir yürüttüğü ortaklık görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması üzerine almıştı. Zorlu, TMSF’nin satış ilanından sonra herhangi bir açıklama yapmamayı tercih etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-cukuru-satilmadan-kazandirdi-_122135.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!