Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeni İstikameti Belli Oldu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Buca trafiğini rahatlatmak amacıyla geçtiğimiz yıl hizmete aldığı Homeros Bulvarı’nın Otogar’a kadar uzatılması için uygulama projelerine başlandı. Büyükşehir, 6.2 kilometrelik güzergah üzerinde kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor.

yapi.com.tr
Yeni İstikameti Belli Oldu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl hizmete aldığı Homeros Bulvarı’nın devamı niteliğinde olan ve Otogar’a kadar uzanan yeni güzergahın  uygulama projelerinin çizimine başlandı. Buca’dan Yeşildere Caddesi’ne “viyadük” ile bağlanan ve  “ekspres” güzergah olarak ilçeye hizmet veren Homeros Bulvarı’nın Otogar’a uzatılacak bölümü 6.2 kilometre olacak. Güzergah üzerinde kamulaştırma çalışmaları da devam ediyor.

6 şeritli olacak

Yeşildere Caddesi’ne “viyadük” ile bağlanarak Buca üzerinden Otogar’a bağlantı sağlayacak “ekspres” güzergahın 1.3 kilometrelik bölümündeki viyadük kısmını (Homeros Bulvarı) tamamlayarak  hizmete açan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir trafiğine büyük rahatlama getirecek Otogar bağlantısı için de uygulama projelerini yapmaya başladı. Buca Onat Caddesi’nden başlayarak Otogar’a kadar uzanacak bu önemli arter Buca, Bornova ve Konak ilçelerinden geçecek. Toplam 6.2 kilometrelik bulvar olarak açılacak yeni yol 35 metre genişliğinde ve 3 gidiş 3 geliş toplam altı şeritli olarak yaşama geçirilecek. Güzergah boyunca Çaldıran, Hürriyet, Laleli, Çamlık, Mehtap, İsmetpaşa, Ferahlı, Ulubatlı, Mehmetçik, Saygı, Atamer, Çınartepe, Merkez, Zafer, Birlik ve Koşukavak mahallelerini aşarak Bornova Kemalpaşa Caddesi’nden otogara bağlantı sağlayacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı Homeros Bulvarı, 18 milyon 395 bin TL yapım, çevre düzenlemesi, asfalt ve 17.7 milyon TL kamulaştırma olmak üzere toplam 36 milyon TL’ye mal edilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-istikameti-belli-oldu_123397.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!