Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir-Manisa Karayoluna Tünel

Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Şemsettin Zeren, Manisa İl Koordinasyon Kurulu toplantısında projeyle ilgili açıklama yaptı. Zeren, "Tünel, yapımına 2010 yılında başlanması halinde bir yılda tamamlanacak. 10 milyon TL'lik maliyet tahmin ediyoruz" dedi.

Yeni Asır Gazetesi
İzmir-Manisa Karayoluna Tünel

Karayolları Bölge Müdürlüğü, İzmir ve Manisa arasında tünel yapmak için Karayolları Genel Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Şemsettin Zeren, Manisa İl Koordinasyon Kurulu toplantısında projeyle ilgili açıklama yaptı. Zeren, "Tünel, yapımına 2010 yılında başlanması halinde bir yılda tamamlanacak. 10 milyon TL'lik maliyet tahmin ediyoruz" dedi.

İki öneri

Manisa Valiliği 75. Yıl Toplantı Salonu'nda düzenlenen Manisa İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na, Manisa Valisi Celalettin Güvenç başkanlık yaptı. Toplantıda, Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Şemsettin Zeren geçtiğimiz Şubat ayında, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne İzmir-Manisa karayolu arası Sabuncubeli mevkiine bin 200 metre uzunluğunda tünel yapılması için yazı yazdıklarını söyledi. Tsalak projeyi anlatan Zeren, "Yokuş olan Sabuncubeli mevkiinde bin 200 metre ve bin 310 metre uzunluğunda iki ayrı tünel düşüncemiz var. Ancak biz, bin 200 metre uzunluğundaki tünelin daha uygun olacağını düşünüyoruz. İzmir-Manisa arasında hergün iş için gidip gelen çok kişi var. Bu konu dikkate alındığında tünel yapımına karar verdik. Tünel, yapımına 2010 yılında başlanması halinde bir yılda tamamlanacak. 10 milyon TL'lik maliyet tahmin ediyoruz. 2008 yılı sonunda tamamlanan Manisa-İzmir karayolunun tünele ihtiyacı var. Bu tünel sayesinde yol, en az 4 kilometre kısalacak. 30 dakikada katedilen İzmir-Manisa arası tünelle 20 dakikaya kadar düşecek" dedi. Toplantıda Vali Güvenç de 2008 yatırımlarını değerlendirdi.

Öte yandan Denizli-Uşak bölünmüş yolun, ilk kısmı olan 10 kilometrelik bölümünün temeli törenle atıldı. Trafik akışının daha akıcı hale getirilmesi, Denizli'yi Uşak'a ve diğer illere bağlayan yolun ulaşım açısından kolaylık sağlaması amacıyla projesi yapılan 116 kilometrelik Kaklık-Uşak karayolunun da bölünmüş yol olacağı belirtildi. Honaz ilçesine bağlı Kaklık beldesindeki Yokuşbaşı mevkiinde düzenlenen temel atma törenine Denizli Valisi Yavuz Erkmen de katıldı. Törende konuşan Karayolları İzmir Bölge Müdürü Erol Altun, "Kaklık-Uşak arasındaki 116 kilometrelik yolun yapım çalışmaları başladı. İlk etapta, 10 kilometrelik bu bölümü kısa sürede bitirmeyi planladık. Aydın-Denizli, Denizli-Çardak, Denizli-Antalya karayollarını bölünmüş hale getirdik. Denizli-Acıpayam bölünmüş yol ihalesi ise tamamlandı ve kısa zamanda temeli atılacak" dedi.

Vali, vatandaştan anlayış istedi

Denizli Valisi Erkmen de, Denizli-Uşak bölünmüş yol projesiyle ilgili, "Bu proje, sadece Denizli değil, ülke için de önemli. Biz burada yolun yapımına başlayacağız. Uşak’ta da yapım çalışmaları başlayacak. Ortada buluşup, yolu tamamlayacağız. 116 kilometrelik Kaklık-Uşak karayolunun 10 kilometresinde kamulaştırmayı bitirdik. İsteğimiz burada yaşayan vatandaşlarımızın  kamulaştırma konusunda yardımcı olması. Kaklık, Baklan, Çal, Çivril ilçeleri başta olmak üzere Denizli’nin geneli için çok önemli olan yol, havaalanından geliş gidişlerde de kolaylık sağlayacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-manisa-karayoluna-tunel_67353.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!