Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzmir’de İki İlçeye Yayılan RES’e Bakanlık Vizesi

Bayındır ve Torbalı ilçelerinin sınırlarının birleştiği yüksek tepelere RES izni çıktı. Yander Elektrik Şirketi tarafından yapılacak projede 22 adet türbin kurulacak.

yapi.com.tr
İzmir’de İki İlçeye Yayılan RES’e Bakanlık Vizesi

İzmir’de mantar gibi çoğalan rüzgar enerji santralleri Yarımada Bölgesi’nden sonra kentin diğer ilçelerine de yayılmaya başladı. Tire ve Ödemiş’in dağlarından sonra bu kez Bayındır ve Torbalı sınırlarının birleştiği tepelere izin verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yander Elektrik Şirketi tarafından yapılması planlanan 22 türbinden oluşan Mersinli Rüzgar Enerji Santrali’nin başvuru dosyasını kabul ederek ÇED sürecini başlattı. Buna göre türbinler iki ilçe sınırlarının birleştiği Çardaklı Tepe, Kartal Tepe, Mersinli Mahallesi, Karlık Tepe, Akçam Tepe Mevkii’nde kurulacak.

Şirket kime ait?

İki ilçenin yüksek yerlerinde kurulması planlanan santralin sahibi de yine bu alanda yaptığı çalışmalar ile tanınan Bomonti Elektrik AŞ… Evita Tekstil, Beggon Sarl, Qmaziy gibi markalarla tekstil alanında, Mefe İnşaat Şirketi ile inşaat alanında yatırımlar yapan grubun sahibi ise Bayram Kınay olarak görünüyor. İstanbul merkezli olan şirketin rüzgar enerji santralleri dışında hidroelektrik santrali (HES) projesi de bulunuyor. Bayram Kınay dışında şirkette Ali İrfan İmik, Emine Kınay, Oktay Tanju Sel ve Mustafa Nami Korkmaz da bulunuyor.

Öte yandan şirketin kısa zaman sonra bölgede çalışmalara başlaması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirde-iki-ilceye-yayilan-rese-bakanlik-vizesi_132683.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!