Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzocam, Kuveyt-Fransız Ortaklığına

Koç Topluluğu şirketlerinden İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş'nin çoğunluk hissesi, Kuveyt şirketi Alamana Industries Co. S.A.K. ve Fransız şirketi Saint Gobain Isover ortaklığına satılacak.

Star Gazetesi
İzocam, Kuveyt-Fransız Ortaklığına

oç Topluluğu şirketlerinden İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş'nin çoğunluk hissesi, Kuveyt şirketi Alamana Industries Co. S.A.K. ve Fransız şirketi Saint Gobain Isover ortaklığına satılacak.

İzocam ile ilgili olarak alıcı yabancı şirketlerden Borsa'ya yapılan açıklamada, Alamana Industries ve Saint Gobain'in, Koç Topluluğu şirketlerinden Koç Holding A.Ş., Temel Ticaret ve Yatırım A.Ş., Koç Yapı Malzemeleri Ticaret A.Ş. ile Rahmi Koç, Semahat Arsel, Suna Kıraç, Mustafa Koç, Ömer Koç, Ali Koç ve mahdumları, Maden, İnşaat, Turizm, Ulaştırma, Yatırım ve Ticaret A.Ş.'nin İzocam'da sahip olduğu şirket sermayesinin yüzde 61,1935'ini temsil eden hisseleri satın alması amacıyla taraflar arasında hisse devir sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

Açıklamada, hisse devir sözleşmesine göre, alıcıların toplam 1 milyar 501 milyon 330 bin 396,50 adet hisse için 171 milyon 341 bin 833,71 dolar hisse devir bedelinin tamamını kapanışta satıcılara peşin olarak ödeyecekleri kaydedildi.

Hisse devir sözleşmesinde yer alan fiyat ayarlama mekanizmasına göre, hisse devir işlemleri tamamlandığında alıcıların, kapanış günü itibariyle Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) esasalarına göre tanzim edilmiş finansal tablolarını hazırlayacakları ve ve kapanış günü bilançosunda görünen ile 30 Haziran 2006 tarihli SPK bilançosunda yer alan özsermaye rakamı arasındaki farkın hesaplanacağı kaydedildi.

Açıklamada, iki dönem arasındaki özsermaye rakamlarında artış olması halinde alıcıların satıcılara hisseleri oranında artan tutarı, azalma olması durumunda ise satıcıların alıcılara hisseleri oranında azalan tutarı ABD doları olarak ödeyecekleri, söz konusu hisse devirlerinin Rekabet Kurumunun izninin alınması şartına bağlı olduğu bildirildi.

Açıklamada, kapanıştan sonra alıcıların SPK tebliğleri doğrultusunda İzocam'ın azınlık hissedarlarına çağrıda bulunacakları belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izocam-kuveyt-fransiz-ortakligina_48145.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!