Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Japon Finansörler Tüpgeçidi Onayladı

Saatte 70 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak tüpgeçit ve raylı sistem, 2006 yılında tamamlanacak. Proje için 2.5 milyar dolarlık finansman

Milliyet
Japon Finansörler Tüpgeçidi Onayladı

b>Saatte 70 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak tüpgeçit ve raylı sistem, 2006 yılında tamamlanacak. Proje için 2.5 milyar dolarlık finansman öngörülüyor.

Türkiye’nin en büyük ulaştırma projeleri arasında gösterilen İstanbul Boğazı tüpgeçidi ve Gebze - Haydarpaşa, Sirkeci - Halkalı banliyö hattı inşaatı ihalesi ile ilgili Japonya’dan beklenen onay geldi. Projenin finansmanını üstlenen Japon finans kuruluşu JBIC’nin onayının ardından Demiryolları Limanlar ve Havameydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH) ocak ayında projeyi uluslararası ihaleye çıkaracak. İhale için dört uluslararası firma grubundan teklif alınacak.

2006’da bitecek
Saatte 70 bin yolcu taşıma kapasitesili sistem, 2006’da tamamlanacak. Proje için yaklaşık olarak 2.5 milyar dolarlık finansman belirlendi. Projenin ihalesinde dünyanın önde gelen tüp tünel teknolojisine sahip Japon firmaları ile Türk inşaat firmaları yarışacak. Marmaray için teklif alınması planlanan konsorsiyumlar şunlar:
Hazama Corp/ Penta Oceon/Yüksel-Güriş İnşaat. Kajima corp
ishimatsu Cons/Mitsubishi Heavy Int.-EnkaDoğuş İnşaat. Kumagai Gumi co/ Taisei Corp/ GaümaNurol İnşaat. Obayashi Corp/Yapı Merkezi/KiskaMetiş.

http://www.yapi.com.tr/haberler/japon-finansorler-tupgecidi-onayladi_2847.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!