Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Japon Mitsubishi de Alstom'a Talip

Fransız şirketi Alstom’un hisselerinin ABD’li General Electric veya Alman Siemens'e satışı ile ilgili pazarlık sürerken; Japon Mitsubishi şirketinin de yarışa dahil olduğu bildirildi.

yapi.com.tr / AA
Japon Mitsubishi de Alstom'a Talip

Fransız BFM televizyon kanalına göre Alman Siemens ve Japon Mitsubishi, Fransız şirketinini satın alabilmek için ortak teklif vermek için hazırlanıyor.

General Electric yönetimi, daha öce yaptığı ve Fransız şirket tarafından reddedilen 12,35 milyar avroluk ilk teklifte geçen ay iyileştirmeye gittiğini duyurmuştu. Şirket yönetimi, özellikle istihdamın korunması konusunda ilk teklife oranla iyileştirme yapıldığını belirtmiş; ancak ayrıntı paylaşmamıştı. Siemens'in ise son teklifini 16 Haziran’a kadar Fransız şirketine teslim etmesi bekleniyor.

Ekonomi Bakanı Arnaud Montebourg, geçen ay sendika temsilcileriyle görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Alstom’un kurtarılması için "devletin hissesini artırması veya yerli sermaye katılımı ile sorunun belki de çözülebileceği'' mesajını vermişti. Yabancı sermayenin şirketin hisselerinin önemli bir kısmını alması halinde işçi çıkartmasından endişe duyan sendikaların da, devletin hissesini artırmasına destek verdiği biliniyor.

Fransız hükumeti geçen ay, Sermaye Piyasası Kurumu'nun satışa ilişkin devreye girmesini önermiş, Cumhurbaşkanı François Hollande da ABD ve Alman şirketleri temsilcileriyle görüşmesinde, istihdamın düşürülmemesi ve fabrikaların başka yere götürülmemesi konusunda güvence istemişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/japon-mitsubishi-de-alstoma-talip_121234.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!