Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kadıköy Belediyesi’nden Kamu İhalesine İtiraz!

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün son kamu arazilerinden biri olan Merdivenköy’deki arsayı satmak için yapılacak ihaleye itiraz etti.

yapi.com.tr
Kadıköy Belediyesi’nden Kamu İhalesine İtiraz!

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’deki son kamu arazilerinden biri olan Merdivenköy mahallesindeki 894 metrekare arsanın açık ihale usulü ile satılmasına itiraz etti.

Mülkiyeti Milli Emlak Daire Başkanlığı’na ait arsayı Kadıköy belediyesi “Belediye Hizmet ve Sağlık Tesis Alanı” olarak kullanmak üzere iki kez bedelli veya bedelsiz olarak istemişti. Kadıköy Belediye’sinin talebine olumsuz yanıt veren Milli Emlak Daire Başkanlığı arsayı açık ihale ile satışa çıkardı.

Kamu ihtiyacına rağmen arsanın açık ihale usulü ile satılmak istenmesine Kadıköy Belediyesi tarafından itiraz edildi. Belediye tarafından yapılan itirazda Kadıköy Belediyesinin söz konusu arsayı kamu hizmetinde kullanmak için talep ettiği hatırlatılarak ilana çıkılan ihalenin iptali istendi.

Nuhoğlu: Mücadele edeceğiz

Konuya ilişkin açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu kamunun ihtiyacı varken kamuya ait yerlerin satışa çıkarılması doğru değil. Biz yasal süreci başlatarak itiraz dilekçemizi gönderdik. İhalenin iptal edileceğini umuyoruz. Eğer ihale iptal edilmezse dava açacağız. Halkın ihtiyacı olan arsaları babalarının malı gibi satamazlar. O arsanın satılmasını engellemek için her türlü hukuksal mücadeleyi vereceğiz” dedi.

Belediyenin itirazı kabul edilmezse toplam tahmini bedeli 5.811.000,00 TL olarak belirtilen Merdivenköy mahallesi 194 Pafta, 955 Ada,95 parsel sayılı 894 metrekare arsanın açık ihale ile satışı 19 Nisan günü saat 14:00’de yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-belediyesinden-kamu-ihalesine-itiraz_144253.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!