Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kamu İhale Kanunu’na Bir Yıl Erteleme

Bayındırlık Bakanlığı, AB’ye uyum için çıkarılan ve 2003 başında yürürlüğe girmesi gereken İhale Kanunu’nu bir yıl ertelemek için kanun taslağı haz

Milliyetb>Bayındırlık Bakanlığı, AB’ye uyum için çıkarılan ve 2003 başında yürürlüğe girmesi gereken İhale Kanunu’nu bir yıl ertelemek için kanun taslağı hazırladı
Bayındırlık Bakanlığı’nın, AB’ye uyum yasaları arasında yer alan ve yolsuzlukla mücadele stratejisinin bir paraçası olan yeni Kamu İhale Kanunu’nun yürürlük tarihini 2004’e erteleyen bir kanun taslağı hazırladığı öğrenildi.
Tasarı, önceki gün Maliye’de yapılan bir toplantıda İhale Kurumu Başkanı Sener Akkaynak ve toplantıya katılan diğer kurum üyelerine gösterildi. Toplantıya Bayındırlık Bakanlığı adına katılan Müsteşar Yardımcısı Mahmut Küçük, erteleme gerekçelerinin yeni ihale sistemine geçilmesi için hazırlıkların tamamlanmaması olduğunu söyledi.
Toplantıya mevzuatı tartışmaya giden bürokratlar, erteleme tasarısı ile karşılaştı. Bu bürokratlar, Kamu İhale Kurumu’nun ilişkili olduğu bakanlığın Maliye olduğunu, Kurum tarafından hazırlanarak Maliye’ce Bakanlar Kurulu’na sevkinin gerektiğini ifade etti. Kurum Başkanı Akkaynak, toplantıdan sonra Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’la görüşerek 1 Ocak 2003’te yürürlük için hazır olduklarını iletti.


‘Hazırlıklar tamam’
Kamu İhale Kurumu Başkanı Sener Akkaynak, kanun’la ilgili bütün yönetmeliklerin hazırlandığını belirtti. 75 kurum ve kuruluşa mevzuatla ilgili eğitim seminerlerinin verileceğini söyleyen Akkaynak, "Eğitime Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nden başladık. Diğer kurumlara da eğitim veriyoruz. Bizim açımızdan kanunun 1 Ocak’ta yürürlüğe girmesi için hiçbir sakınca yok" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kamu-ihale-kanununa-bir-yil-erteleme_2687.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!