Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kamu İhale Yasası Delindi

Hükümet, Kamu İhale Yasası'nı değiştiremeyince delme yoluna gitti. TEAŞ, TEDAŞ, BOTAŞ, EİAŞ ve bağlı ortaklıkların mal veya hizmet alımları Kamu İh

Radikalb>Hükümet, Kamu İhale Yasası'nı değiştiremeyince delme yoluna gitti. TEAŞ, TEDAŞ, BOTAŞ, EİAŞ ve bağlı ortaklıkların mal veya hizmet alımları Kamu İhalesi Yasası kapsamına çıkarıldı. TBMM Genel Kurulu'nda dün bütçe yasasının 28. maddesine AKP'nin verdiği bir önerge ile yeni bir hüküm eklendi. Buna göre; boru hatlarıyla Petrol Taşıma A.Ş'nin, Türk Elektrik İletişim A.Ş, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş ve bağlı ortaklıkların mal ve hizmeti alımları ile yapım işlerine Kamu İhale Yasası hükümleri uygulanmayacak. Bu kuruluşların mal ve hizmet alımları ile yapım işlerinde uygulanacak esas ve usuller, Kamu İhale Kurumunun ilgili idareler tarafından hazırlanarak Bakanlar Kurulu tarafından belirlenecek. Aynı kanun kapsamına dahil kurum ve kuruluşların ihtiyacı için Devlet Malzeme Ofisi tarafından ana statüsü uyarınca temin edilecek mal ve hizmet alımları anılan kanun hükümlerine tabi olmaksızın Maliye Bakanlığı'nca belirlenecek.

Enerji dosyaları yeniden açılıyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, geçmiş yıllarda yapılan enerji yatırım ve projeleriyle ilgili incelemeye aldıkları 36 dosyadan 12'si ile ilgili çalışmanın sona erdiğini, yapılan incelemenin sonuçlarınını kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi. Türkiye'nin enerji kaynaklarının ihmal edildiğini belirten bakan Güler sözlerine şöyle devam etti: "Enerjideki dışa bağımlılığımız 2020 yılında yüzde 80'e ulaşacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kamu-ihale-yasasi-delindi_3810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!