Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kanal İstanbul İhaleye Çıkıyor

"Çılgın Proje" Kanal İstanbul çok yakında ihaleye çıkıyor...

yapi.com.tr
Kanal İstanbul İhaleye Çıkıyor

Erdoğan, Amerikan Ticaret Odası'nda Türk ve Amerikan iş adamlarına yaptığı konuşmada 'Kanal istanbul' projesini de yakın zamanda ihaleye çıkacağını açıkladı.

Amerikan Ticaret Odası'nda Türk ve Amerikan iş adamlarına hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şöyle konuştu: "ABD ile ticari hacmimiz 2012 itibari ile 20 milyar dolar seviyesindedir. Bu potansiyelinin altında bir rakamdır. Çok daha üstüne çıkmamız gerekiyor ve bunu da başaracak olan girişimciler burada bulunuyor. ABD 8.5 milyar dolara tekabül eden yüzde 8.4'lük payı ile Türkiye'nin dış ticaretinde üçüncü sırada yer alıyor. Biz isterdik ki ABD birinci sırada yer alsın ve açık ara alsın. ABD bunu yapardı yapması da lazım. Model ortaklık kolay değil. Onun karşılıklı olarak bizlere eklediği bazı yükler var. Şu anda dengelere baktığımız zaman dengeler biraz farklı. Şu anda ABD ile Türkiye arasındaki Serbest Ticaret Antlaşması ve yüksek düzeyde oluşturulan ortaklık konseyi yapacakları müşterek çalışmayla inanıyorum ki geleceği farklı şekilde hareketlendirecek ve biz bu çıtayı daha da yükselteceğiz."

Hedeflerden birinin de Türkiye'nin kendi otomobilini yapması olduğunu söyleyen Erdoğan, kim ne derse desin bunu gerçekleştireceklerini ifade ett. Erdoğan ayrıca üçüncü havaalanı ihalesinden sonra 'Kanal istanbul' projesini de yakın zamanda ihaleye çıkacağını açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kanal-istanbul-ihaleye-cikiyor_108741.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!