Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kapalıçarşı Çöküyor!

Tarihi çarşının tavan kısmı ile bazı dükkanların zemininde oluşan çatlaklar nedeniyle önlem alındı.

yapi.com.tr/AA
Kapalıçarşı Çöküyor!

Dünyanın en büyük ve en eski alışveriş mekanlarından biri olan tarihi Kapalıçarşı'nın farklı kısımlarında oluşan çatlaklar nedeniyle önlem alındı.

Sabah dükkanlarını açan bazı esnaf, tavanın bazı yerlerinde çatlaklar oluştuğunu ve yerlere parçalar düştüğünü gördü. Bazı dükkanların da zemininde çatlaklar oluştuğu gözlendi.

Durumun bildirilmesi üzerine belediye ekipleri tarafından çatlakların oluştuğu bölgelerde önlem alındı. Tehlike arz edebilecek yerlerin çevresi demir bariyerlerle çevrildi.

Fesçiler Caddesi'nde esnaflık yapan Hüseyin Şahin, dükkanlarına geldiklerinde gece oluşan yarıklar nedeniyle yere düşen parçalar olduğu gördüklerini söyledi.

Uzun zamandır çarşıda bu tür sıkıntılar yaşandığını belirten Şahin, şöyle devam etti: "Kaymalar oluşuyor. Aylardır zaten dükkanlarımızın kapıları çöküyor, sıkışıyor. Yerlerde de çökmeler oldu. Gelip geçici önlemler aldılar. Dernek de bu konuda yazı yazmış ama sorun halledilmedi. Burada tadilat yapacaksak herkes karışıyor ama böyle durumlarda sorumlu çıkmıyor. Belediye, anıtlar kurulunun, onlar ise belediyenin baktığını söylüyor. Bugün durumu bildirdikten sonra belediyeden bir arkadaş geldi, resimleri çekti. Bildireceğini söyledi ve gitti. Anıtlar kurulundan da gelmişler. Önlem aldılar. Dernek parça düşmemesi için güçlendirme yapacak. Bakalım nasıl olacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kapalicarsi-cokuyor_122809.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!