Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kapatılan Santraller, Üretim İzni için Başvurdu

Çevre yatırımlarını yapmadıkları için yılbaşında faaliyetleri durdurulan santrallerin, yılın ikinci yarısında üretime geçebileceği ifade ediliyor.

yapi.com.tr
Kapatılan Santraller, Üretim İzni için Başvurdu

Çevre yatırımlarını öngörülen sürede yapmadıkları için 1 Ocak’ta Afşin-Elbistan A, Seyitömer, Tunçbilek, Kangal ve Çatalağzı termik santralleri tamamen, Soma termik santrali de kısmen kapatıldı. Bu santrallerden Kangal, bir ünitesinde “baca gazı arıtma tesisi” bulunduğu için kısa süre sonra elektrik üretimine yeniden başladı.

Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre; diğer santraller, faaliyetlerinin durdurulmasına neden olan çevre yatırımlarıyla ilgili eksikleri gidermek için bazı adımlar attı. Bu santrallerden birkaçını bünyesinde bulunduran bir şirketin üst düzey yöneticisi, kapatılan tüm santrallerin, “baca gazı arıtma tesisleri”ni kurduğunu, bulundukları bölgedeki çevre ve şehircilik il müdürlüklerine, “uygunluk belgesi” almak üzere başvuru yaptıklarını söyledi.

 

 

Öngörülen koşulları sağlayan santrallere, 1 yıla kadar “geçici faaliyet belgesi” ile elektrik üretim izni verilebileceği kaydediliyor. Gerekli koşulları sağlayan santrallerin, yılın ikinci yarısında üretime geçebileceği ifade ediliyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kapatilan-santraller-uretim-izni-icin-basvurdu_180226.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!