Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eskişehir’de Termik Santral Yapımını Danıştay İptal Etti

Eskişehir’in en verimli topraklarının bulunduğu Alpu Ovası’na yapılması planlanan, kent halkının karşı çıktığı termik santralin durdurulması amacıyla temyize götürülen davada Danıştay, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın kararını iptal ederek, termik santralin yapılmasına izin vermedi.

yapi.com.tr
Eskişehir’de Termik Santral Yapımını Danıştay İptal Etti

Eskişehir'in en verimli topraklarının bulunduğu Alpu Ovası'na yapılması planlanan termik santral konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Eskişehirlilerin tepki gösterdiği termik santralin durdurulması amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin temyize götürdüğü dava sonuçlandı.

Sözcü’den Kemal Atlan’ın haberine göre; Danıştay, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın kararını iptal ederek, kömürlü termik santralin yapımına izin vermedi.

 

 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alınan bu kararın sevindirici olduğunu ve termik santrale ilişkin davalarda bir mihenk taşını daha aştıklarını belirtti.

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Büyükerşen, şu ifadeleri kullandı: “Bu ihanetin Eskişehir’e, bereketli topraklarımıza yapılmaması için büyük bir mücadele verdik, veriyoruz. Tüm işlemlerin başı olarak gördüğümüz bu alanların özelleştirmesine yönelik açmış olduğumuz davayı kazandık. Danıştay aldığı kararla Özelleştirme Başkanlığı’nın kararının iptaline karar vererek, Eskişehir’e bu kötülüğün yapılmasına ‘dur’ demiştir.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eskisehirde-termik-santral-yapimini-danistay-iptal-etti_179831.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!