Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karaköy Meydanı ve Caddeleri Yenileniyor

Okçu Musa Caddesi ve Bankalar Caddesi alt yapı ve üst yapısıyla modern bir çehreye kavuşacak. Beyoğlu Okçu Musa Caddesi ve Bankalar Caddesi 27 Ağustos 2012 Pazartesi tarihinden itibaren 60 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

Karaköy Meydanı ve Caddeleri Yenileniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu’nun en önemli meydan ve caddelerinden oluşan Bankalar Caddesi’nin alt yapısını yenileyeceğini açıkladı. Caddelerde ilk olarak İSKİ atık su ve yağmur suyu hatları yenilenecek, üstyapı çalışmaları kapsamında da modern tretuvar düzenlemesi ve yolların engelli vatandaşlara uygun hale getirilmesi söz konusu olacak, asfalt yenileme çalışması yapılacak. İki aşamada yapılacak çalışmalar nedeniyle Beyoğlu Okçu Musa Caddesi ve Bankalar Caddesi 27 Ağustos 2012 Pazartesi tarihinden itibaren 60 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

İlk etapta Okçu Musa Caddesi; Şişhane Meydanı’ndan Şair Ziya Paşa Caddesi’ne kadar olan kısım 60 gün süre ile araç trafiğine kapatılarak, trafik akışı Büyük Hendek Caddesi üzerinden, Şair Ziya Paşa Caddesi’ne dönüşle Bankalar Caddesine bağlantı şeklinde sağlanacak.

İkinci etapta Bankalar Caddesi; Şair Ziya Paşa Caddesinden Karaköy Meydanına kadar olan kısım trafiğe kapatılarak, trafik akışı yine Büyük Hendek Caddesi üzerinden, Şair Ziya Paşa Caddesi’ne dönüşle Okçu Musa Caddesi üzerinden Şişhane Meydanına ring şeklinde sağlanacak.

Yeni düzenleme ile Okçu Musa ve Bankalar Caddesi toplamında 650 metre caddenin altyapı hatları yenilenecek,  3 bin metrekare kaldırım alanı düzenlemesi, 5 bin metrekare asfalt yenilemesi yapılacak.

Projenin son bölümünde Karaköy Meydanında 2 bin metrekarelik yeni bir düzenleme yapılacak.

ETİKETLER: kurum proje kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/karakoy-meydani-ve-caddeleri-yenileniyor_101147.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!