Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

KARDEMİR Yeniden 'Fabrikalar Yapan Fabrika' Oluyor

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ Genel Müdürü Fadıl Demirel, yapılan yatırımlarla ''tekrar fabrikalar yapan fabrika unvanını kazandıklarını'' söyledi.

yapi.com.tr / AA
KARDEMİR Yeniden 'Fabrikalar Yapan Fabrika' Oluyor

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ Genel Müdürü Fadıl Demirel, yapılan yatırımlarla 'tekrar fabrikalar yapan fabrika unvanını kazandıklarını' söyledi. Demirel, fabrikalarının kurulduğu 1937 yılından 1980'li yıllara kadar Türkiye'de kurulan birçok fabrikayı KARDEMİR'in yaptığını, şimdi yeniden fabrikalar yapmaya başladıklarını ifade etti. Fabrikada sürekli yatırım yapıldığını ve yatırımların durmayacağını anlatan Demirel, şöyle konuştu:
    
''Çelikhane binasını yıktık, yeni idare binası yapıyoruz. Yeni kireç fabrikasının temelleri atıldı. Daha önce 260 bin ton kireç üretimi yaparken, yeni tesislerle üretim 700 bin tona çıkacak. Toz toplama sistemi devreye girdi. Yeni su arıtma tesisi ile birlikte dereye hiçbir şekilde pis su verilmiyor. Büyük oranda hedeflerimize ulaştık. 2. kok fabrikasını yapıyoruz, 5. nolu yüksek fırını yapmaya başladık. Bunları KARDEMİR kendisi, kendi mühendislik imkanları ile yapacak. Sinter fabrikasını kendimiz yapıyoruz. Böylece, tekrar fabrikalar yapan fabrika unvanını kazanıyoruz. Bu yatırımlarla ilgili gerekli finansmanımız hazır.''

2012 yılının daha iyi olacağını belirten Demirel, ''Her geçen gün çağdaş bir işletmenin çalışanları olarak olması gereken yere doğru gidiyoruz. 2012 yılı ilerleme sağladığımız bir yıl olacak. Çalışanların katkısı ile KARDEMİR daha da büyüyecek'' dedi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kardemir-yeniden-fabrikalar-yapan-fabrika-oluyor_90374.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!