Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi

KARDEMİR'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

KARDEMİR ve Çelik-İş Sendikası arasında sürdürülen 11. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. KARDEMİR Genel Müdürü Demirel, çalışanlarının maaşlarını iyi bir seviyeye getirdiklerini söylerken; Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Gül, KARDEMİR'in ve işçisinin makus talihini değiştirecek bir sözleşme imzaladıklarını kaydetti.

yapi.com.tr / AA
KARDEMİR'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Foto: 11. dönem toplu iş sözleşmesinde imzalar, Karabük Valisi İzzettin Küçük (solda), Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül (ortada) ve KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel tarafından atıldı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Çelik- İş Sendikası arasında sürdürülen 11. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde imzalar atıldı. KARDEMİR Toplantı Salonu'nda düzenlen imza törenine, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamil Güleç, KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel ile fabrika yönetim kurulu üyeleri ve sendika temsilcileri katıldı.

"Çalışanlarımızın maaşları iyi bir seviyeye getirildi"

Törende yaptığı konuşmada fabrikanın son 4 yılda tarihinde olmadığı kadar büyük atılımlar yaptığını söyleyen ve çalışma huzurunun üst düzeyde olduğuna vurgu yapan KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel, "Bugün toplu iş sözleşmesinde güzel bir noktaya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2 yılı kapsayan sözleşmede anlaşıldı. Bu toplu sözleşme ve daha önce yapılan 2011-2012 yıllarını kapsayan sözleşme ile çalışanlarımızın maaşları iyi bir seviyeye getirildi. 3 milyon ton üretim hedefine bu yılın 6 ayında ulaşmış olacağız. Tesislerimiz modern hale getirildi. Rekabet edebilen bir fabrika olduk. Kendi enerjisini üretir hale geldik. Türkiye'de üretilemeyen ve katma değeri yüksek ürünleri üretiyoruz" dedi.


Kar eden bir fabrika olduklarını ve bunda en büyük payın işçilere ait olduğunu anlatan Demirel, şöyle devam etti:

"Fabrikamız büyümeyi işçisi ile yapıyor. Kendi gücüyle bunu başarıyor. Küllerinden doğdu. Bu vefalı tutum karşısında KARDEMİR yönetimi bütün imkanlarını zorlayarak çalışanlarını memnun edecek fedakarlığını yaptı. Sendikaya teşekkür ediyoruz. Fabrikanın bekasını, geleceğini düşünerek hareket ettiler".

Foto:Foto: Faik Erez (AA)"KARDEMİR'de eski yeni ayrımı olmadan işçimiz bütünleşecek"

KARDEMİR giriş kapısında işçilere konuşan Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül de 11. dönem toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dilediğini söyledi. KARDEMİR'in ve işçisinin makus talihini değiştirecek bir sözleşme imzaladıklarını anlatan Gül, "KARDEMİR işçisi için önünde iki büyük engel vardı. 2010 yılında işe giren arkadaşlarımızın 5 yıllık protokolü vardı. Önümüzde çok ciddi bir engeldi. Bu sözleşmede bu durum bu yıl içinde düzelecek. KARDEMİR yönetimi ile anlaştık. KARDEMİR'de eski yeni ayrımı olmadan işçimiz bütünleşecek. Belki zor ve sıkıntılı günler yaşadık ama başardık. KARDEMİR yönetimi yürekli bir adım atarak, geçmişin hesaplaşmasını bitirerek, hem bin 100 arkadaşımıza hem de geçmişte bir yara olan rakamları vererek bu süreci kapatmış oldu. KARDEMİR'de mutlu sona ulaşmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz" diye konuştu.

Bu toplu sözleşmenin birinci yılında ortalama yüzde 10'dan fazla bir rakama imza attıklarını vurgulayan Gül, şunları kaydetti:

"Sözleşme iki yıllıktı. 2 yılda yapılacak ortalama zam yüzde 20 olacak. Bu Türkiye gerçeğinde önemli bir rakamdır. Ülkemizde İstanbul merkezli operasyondan sonra dolar 2 liranın üstüne çıktı. Allah'tan Türkiye ve KARDEMİR ekonomisi kırılgan değil. Eğer kırılgan bir ekonomi ve fabrikamız olsaydı. Bugün bu sözleşmeler sıkıntıya girebilirdi. İstediğimizi alarak masadan ayrılmanın mutluluğunu yaşıyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/kardemirde-toplu-is-sozlesmesi-imzalandi_115681.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!