Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

KARDEMİR Sermaye Tavanını Yükseltti

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ'nin (KARDEMİR) olağanüstü genel kurulunda kayıtlı sermaye tavanı, 1 milyar 200 milyondan 3 milyar liraya yükseltildi.

yapi.com.tr / AA
KARDEMİR Sermaye Tavanını Yükseltti

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Muttullah Yolbulan, Başkan Yardımcısı Kamil Güleç, Genel Müdür Fadıl Demirel ve hissedarların da katıldığı genel kurulda, kayıtlı sermaye tavan artırımı oylaması yapıldı. Karabük Üniversitesi (KBÜ) Fen Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen genel kurulda, hissedarların oyları ile fabrikanın kayıtlı sermaye tavanı 1 milyar 200 milyondan 3 milyar liraya çıkarıldı.

Ana sözleşmenin 6., 13., 14. ve 20. maddeleri Türk Ticaret Kanunu'na uygun olarak yeniden görüşülerek karara bağlandı. Genel kurulda seçimle bağımsız denetim kuruluşu belirlendi ve yönetim kurulunun önerdiği genel kurulun çalışma esas ve usulleri hakkında iç yönerge onaylandı. Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddeleri uyarınca oylamayla yönetim kurulu üyelerine kendileri veya başkaları adına işletme konusuna giren ticari iş türünden işlem izni verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kardemir-sermaye-tavanini-yukseltti_106663.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!