Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karmod Prefabrik 75 Ülkeye İhracat Yapıyor

Karmod Prefabrik’in ihracat yaptığı ülke sayısı 75’e ulaştı. Mehmet Çankaya, özellikle son on yılda gerçekleştirdikleri atılımla dünyanın farklı kıta ve ülkelerinde projeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

yapi.com.tr / AA
Karmod Prefabrik 75 Ülkeye İhracat Yapıyor

Karmod Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Çankaya yaptığı açıklamada, enerji tesislerinden inşaat ve altyapı işçi şantiye yapılarına, sosyal tesis yapılarından sosyal konut projelerine birçok alanda prefabrik yapı çözümleri sunduklarını kaydetti. Bu yıl ihracat hedeflerini daha da yukarı taşıdıklarını vurgulayan Çankaya, yılın 5 ayındaki ihracat rakamlarının geçen yılın toplamına yaklaştığını bildirdi. Son on yılda ihracatın toplam üretimdeki payının da istikrarlı bir şekilde arttığını ifade eden Çankaya, şunları kaydetti:

"İhracat artışımızda kuşkusuz hükümetimizin Afrika ülkeleri başta olmak üzere ihracat açılım stratejilerinin olumlu etkileri oldu. Bu sayede Afrika’da neredeyse ulaşmadığımız ülke kalmadı. Bizi sevindiren bir diğer husus da, gerçekleştirdiğimiz ihracatta kullandığımız tüm ürün tedariklerinin yurt içi üretimlerden karşılanması. Prefabrik yapı sektöründe ülkemizi daha da ileri taşımak istiyoruz. Orta Asya, Afrika, Orta Doğu en çok ihracat gerçekleştirdiğimiz ülkeler ama Karmod’un 5 kıtada ürünleri şu an güvenle kullanılıyor. Dünyanın en büyük doğalgaz yatağı olan Şahdeniz 2’nin şantiye yapılarını biz ürettik. Irak’ta geçtiğimiz yıl tek seferde gerçekleşen dünyanın en büyük prefabrik sosyal konut projesi olma özelliği taşıyan bin 884 konutluk dev projeyi tamamladık. Şimdi de yine Irak’ta gerçekleştirmeye başladığımız 2 bin 500 prefabrik sosyal konutluk proje ile yine kendimize ait bir rekoru geliştiriyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/karmod-prefabrik-75-ulkeye-ihracat-yapiyor_121554.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!