Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Karmod Prefabrik, Güney Amerika'da Toplu Konut Üretecek

2015 yılı hedeflerini belirleyen Karmod Prefabrik, Güney Amerika ülkelerinde sosyal kullanım amaçlı ekonomik toplu konutlar üretebilmek amacıyla çalışmalara başladı.

yapi.com.tr / AA
 Karmod Prefabrik, Güney Amerika'da Toplu Konut Üretecek

Karmod Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Çankaya, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Güney Amerika ülkelerinde yaptıkları araştırmalara göre özellikle Şili, Brezilya, Peru gibi ülkelerde sosyal amaçlı ekonomik konutlara yoğun olarak ihtiyaç duyulduğunu tesbit ettiklerini belirtti. Çankaya, prefabrik ev üretim tarzlarının kalitesiyle beraber ekonomik fiyatlarıyla bu ülkelerin konut açığına en iyi çözüm olacağını ifade etti.

Üretimini gerçekleştirdikleri prefabrik hazır evlerin vidalı ve geçmeli demonte sisteme sahip olması nedeniyle deniz aşırı ülkelere sevkinde bile nakliye avantajı sunduğuna işaret eden Çankaya, şunları kaydetti:

"Yeni hedefler koyarak sahip olduğumuz üretim teknolojimiz ve birikimimizle ülkemizin ihracat hedeflerine maksimum katkı sağlamak istiyoruz. Bu nedenle geçtiğimiz yıllarda lokal üretimler gerçekleştirdiğimiz Güney Amerika ülkelerinde daha büyük projelere imza atmak istiyoruz. Bu ülkelerdeki sosyal konut açığının giderilmesinde Karmod olarak demonte sevk özelliğiyle kolay nakliye avantajı sunan prefabrik evlerimizle katkı sağlamak arzusundayız. Böylece Irakla beraber Afrika ülkelerinde gerçekleştirdiğimiz konut projelerine Güney Amerika ülkelerini de eklemeyi hedefliyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/-karmod-prefabrik-guney-amerikada-toplu-konut-uretecek_128762.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!